Liberec přišel v Karabachu o vítězství gólem v nastavení

Fotbalisté Liberce mají v letošní sezoně Evropské ligy jako první český klub svůj úvodní duel už za sebou. Severočeši byli na půdě silného Karabachu blízko výhře, ale nakonec si domů vezou bod za remízu 2:2. První dva góly padly hned v samotném úvodu poté, co na gól Liberce z první minuty domácí rychle reagovali. V 68. minutě vrátil Slovanu vedení Baroš, ale ve čtvrté minutě nastavení rozhodl o dělbě bodů Sadygov.

Milan Baroš dnes Liberci pomohl jedním gólem

Milan Baroš dnes Liberci pomohl jedním gólem | Zdroj: ČTK

Zápas mezi ázerbajdžánským Karabachem a Libercem měl nečekaný úvod. Už v první minutě duelu se totiž mezi střelce zapsal liberecký Jan Sýkora. Na jeho gólu měl velký podíl i Milan Baroš, jenž se s míčem dostal do pokutového území, ve kterém pak míč předal právě Sýkorovi.

Liberečtí se však z vedení neradovali moc dlouho – domácí totiž dokázali vyrovnat už v sedmé minutě. O srovnání skóre se postaral Španěl Míchel, který přesně hlavičkoval po centru z rohového rohu.

Po divokém úvodu se hra mírně uklidnila. Domácí sice měli více ze hry, ale do vyložených šancí se nedostávali, takže se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Po přestávce o sobě začal dávat vědět více i Liberec. Blízko gólu byl v 58. minutě Baroš, ale jeho hlavičku dokázal gólman Karabachu Šehić zlikvidovat.

Do Plzně přijela fotbalová ikona. Ale nemůžu slíbit, že Totti nastoupí, prohlásil trenér AS Řím Spalletti

O deset minut později se již Baroš nemýlil, když se mu levačkou podařilo z bezprostřední blízkosti dorazit střelu Vůcha.

V závěrečných minutách začal výběr trenéra Trpišovského sázet především na obranu - ve chvíli, když už se zdálo, že to Liberci přinese úspěch, přišel v 94. minutě šok. K míči se totiž dostal domácí Sadygov, který propálil gólmana Slovanu a rozhodl o remíze 2:2.

Příštím soupeřem Liberce v Evropské lize bude řecký PAOK, který Severočeši přivítají na domácím stadionu 29. září.

Utkání skupiny J 1. kola základních skupin fotbalové Evropské ligy:
FK Karabach - Slovan Liberec 2:2 (1:1)
Branky: 7. Míchel, 90.+3 Sadygov - 1. Sýkora, 68. Baroš. Rozhodčí: Klossner - Zeder, Wicht - Bieri, Amhof (všichni Švýc.). ŽK: Agolli, Míchel - Vůch.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít