Liberec prohrál ve 3. předkole LM v Kluži gólem z penalty

Ve třetím předkole Ligy mistrů se představil Slovan Liberec na hřišti rumunské Kluže a nesehrál špatné utkání. S kvalitním týmem, který hrál v letech 2008 a 2010 základní skupinu Ligy mistrů, prohráli Severočeši gólem z pokutového kopu 0:1.

Slovan Liberec vs. FC Šachtar Karaganda

Slovan Liberec vs. FC Šachtar Karaganda | Zdroj: ČTK

Zápas začal poměrně dobře liberecký Slovan, když se ve 4. minutě objevil ve vápně Jiří Štajner, ale míč se mu zapletl mezi nohy. Technicky velmi zdatný rumunský tým se ale nenechal zahanbit a kolem 20. minuty se dostal do dvou velkých příležitostí. Ani jednu však neproměnil.

Po zhruba půlhodině hry o sobě dali opět vědět Severočeši. Jiří Štajner si vzal míč, mezi obránci nahrál Josefu Šuralovi, který trefil z úhlu tyč rumunského týmu a do odkryté branky neposlal míč Miloš Bosančič.

V závěru prvního poločasu se dostali do velkých gólových příležitostí hráči domácí Kluže, ale jediného českého zástupce v boji o Ligu mistrů podržel David Bičík.

Po přestávce se oba týmy rozkoukávaly až do chvíle, kdy Martin Tóth fauloval Kapetanose a portugalský obránce Cadú poslal z penalty domácí do vedení. Za tři minuty mohl vyrovnat Štajner, ale gólman Kluže jeho střelu zlikvidoval.

V dalším průběhu druhého poločasu se diváci už moc zajímavých akcí nedočkali. Až přišel samotný závěr a skvělý zákrok Bičíka proti Valentemu.

Do domácí odvety si tedy z Rumunska Slovan Liberec odvezl hratelnou porážku 0:1 s tamní Kluží.

CFR Kluž - Slovan Liberec 1:0 (0:0)
Branka: 53. Cadú z pen.
ŽK: Deac, Rada - Hadaščok, Tóth, Breznaník.

Kluž: Felgueiras - Pinto, Rada, Cadú, Camora - Bastos (80. Valente), Vass (78. Edimar), Muresan (46. Saré), Deac - Kapetanos, Sougou
Liberec: Bičík - Kušnír (46. Ljulka), Tóth, Kelič, Fleišman - Vácha - Šural, Bosančič, Breznaník - Štajner (89. Morozenko) - Hadaščok (67. Blažek)

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít