Liberec si Ligu mistrů po druhé prohře s Kluží nezahraje

V domácí odvetě třetího předkola Ligy mistrů fotbalisté Slovanu Liberec prohráli 1:2 s rumunskou Kluží a do milionářské soutěže se ani v letošním roce nepodívají. Úvodní duel český mistr před týdnem prohrál v Rumunsku 0:1.

Hráči rumunské Kluže byli nad síly Slovanu Liberec

Hráči rumunské Kluže byli nad síly Slovanu Liberec | Zdroj: ČTK

Ani jeden z týmů se od začátku nikam nehnal. Slovan sice musel vstřelit branku, ale musel útočit s vědomím velké útočné síly rumunského celku. Do první zajímavé příležitosti se dostal ve čtrnácté minutě Blažek.

Po centru Šurala se před brankou Kluže objevil Blažek, který ji ale zhruba o metr minul. Hosté o sobě dali vědět při následující akci, kdy se centr Pinta otřel o branku Slovanu.

Ve 26. minutě domácí vyslali na gólmana Kluže dvě zajímavé střely. Breznaníkův a Šuralův pokus ale Felgueiras zlikvidoval a rumunský mistr ještě do konce poločasu ‚zmrazil‘ domácí publikum.

V nastaveném čase prvního poločasu nacentroval Bastos míč do pokutového území Liberce a Kapetanos zamířil hlavou přesně k tyči. Gólman Bičík si na míč ještě sáhnul, ale zabránit brance už nedokázal.

Po přestávce vyběhli liberečtí na hřiště velmi aktivně. Však jim také nic jiného nezbývalo, protože by museli v tu chvíli k postupu vstřelit Kluži tři branky.

V 55. minutě dokázali domácí vyrovnat. Střelec tří branek z posledního ligového kola Josef Šural se po Váchově centru dokázal opět prosadit a vyrovnal na 1:1.

Liberec hrál dál velmi otevřený fotbal a vyplývaly z toho šance na obou stranách. V 90. minutě zpečetil postup Kluže Sougou, který si naběhl na přihrávku od rohového praporku a střelou k bližší tyči libereckým definitivně utnul myšlenky na Ligu mistrů.