Liberec v poháru porazil Spartu. Jablonec remizoval na Dukle

Čtvrtfinále domácího poháru proti sobě svedlo druhý a čtvrtý tým ligové tabulky. Liberecký Slovan dokázal v prvním zápase porazit Spartu 2:1 a přichystal pražskému týmu první letošní soutěžní porážku. Zápas Dukly s Jabloncem skončil bez branek. Odvety se hrají za dva týdny.

Michael Rabušic vyrovnal zápas se Spartou, po změně stran rozhodl o výhře Sparty Bakoš | Zdroj: ČTK

Sparta v tomto kalendářním roce vyhrála všechny soutěžní zápasy a nadějně vkročila i do pohárového čtvrtfinále v Liberci, když si ve 42. minutě naběhl na Váchův nákop Tiemoko Konaté a přízemní křižnou ranou otevřel skóre. Liberečtí si stěžovali na Váchův faul marně.

Domácí ale stihli ještě před přestávkou zareagovat. Bartošákův prodloužený centr proletěl až těsně před branku, gólman Miller zůstal stát a dal Rabušicovi příležitost procpat se k vyrovnání.

Úvodní čtvrtfinále rozhodla 79. minuta a spolupráce dvou čerstvých hráčů. Jefremov byl na hřišti dvě minuty, když centrem do pokutového území našel Marka Bakoše, který ve své první šanci zamířil přesně k tyči a rozhodl o tom, že Slovan vyhrál první zápas pohárového dvojutkání 2:1.

Další čtvrtfinále se hrálo na Julisce, kde pořadatelé stačili dát po víkendu do pořádku hrací plochu. Na zápas s Jabloncem však dorazilo pouhých 382 diváků, kteří za 90 minut hry žádnou branku neviděli.

Čtvrtfinálové odvety jsou na programu 16. března, ještě v příštím týdnu se bude hrát původně odložený zápas mezi Hradcem Králové a Mladou Boleslaví.

Úvodní utkání čtvrtfinále MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:
Slovan Liberec - Sparta Praha 2:1 (1:1)
Branky: 45.+1 Rabušic, 79. Bakoš - 42. Konaté. Rozhodčí: Franěk - Kubr, Černý. ŽK: Coufal, Hovorka - Frýdek, Mareček, Costa, Kováč. Diváci: 3490.

Dukla Praha - FK Jablonec 0:0
Rozhodčí: Ardeleánu - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Vrzal (Dukla). Diváci: 382.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít