Libereci vybojoval hattrickem tři body Šural, Ostrava remizovala se Slavií

V sobotu se diváci v Liberci a Ostravě na ligových trávnících rozhodně nenudili. Ve dvou zápasech Gambrinus ligy padlo 9 branek. Liberec i bez Jiřího Štajnera porazil pražskou Duklu 3:2 a Ostrava remizovala se Slavií 2:2.

Liberecký Miloš Bosančič utíká s míčem hráči Dukly Tomášovi Borkovi

Liberecký Miloš Bosančič utíká s míčem hráči Dukly Tomášovi Borkovi | Zdroj: ČTK

Liberec si chtěl proti Dukle spravit chuť z porážky v Kluži a začal aktivně. Po několika šancích na obou stranách se ale radovali hosté, když ve 37. minutě otevřel skóre Hašek a Pražané tak šli do šaten s překvapivým vedením 1:0 na hřišti úřadujícího ligového mistra.

Po poločasové pauze se hned po dvou minutách prosadil liberecký Šural a vyrovnal na 1:1. V 51. minutě se vedení opět ujali hosté, když se Malý perfektně trefil z přímého kopu.

Liberec se ale nevzdal a Šural svou druhou brankou v utkání půl hodiny před koncem vyrovnal dorážkou do odkryté branky. Obrat mistra potvrdil opět Šural, který se v dnešním duelu blýskl hattrickem a 80. minutě upravil skore na konečných 3:2 pro domácí Slovan Liberec

Ostrava si se Slavií body rozdělila

Začátek zápasu domácímu Baníku nevyšel a v 17. minutě se do vedení dostali Pražané zásluhou Kisela. Ti se ale z vedení neradovali dlouho, protože Kukec se opakovanou střelou z přímého kopu trefil za záda Čontofalského.

Do konce poločasu vydržel stav 1:1, ale po necelé čtvrthodině toho druhého se prosadil domácí Milosavljev. Ačkoli se do další velké šance dostali opět hráči Baníku, gól padl do jejich sítě. Na 2:2 vyrovnal Nitrianský a skóre se už do konce zápasu nezměnilo.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít