Líbivá slova a odporný skutek, to předvedl Pelta na volební valné hromadě

Českému fotbalu budou další čtyři roky vládnout dva muži velmi špatné pověsti. Až do role místopředsedy Fotbalové asociace se vyškrábal bývalý spolupracovník StB Roman Berbr. Předsedou zůstává jiný nepotrestaný účastník jedné z korupčních afér Miroslav Pelta. Na první pohled se může zdát, že spolu budou bojovat o převahu ve výkonném výboru, tedy třináctičlenné fotbalové vládě. Spíše si ale vyjdou vstříc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta (vpravo) byl 8. června v Praze na 15. volební valné hromadě opět zvolen do funkce předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR). | Zdroj: ČTK

Po skončení valné hromady, která ho na čtyři roky zvolila šéfem českého fotbalu, se Miroslav Pelta zaradoval. A také se zatím nejostřeji pustil do Romana Berbra, kterého část fotbalového hnutí viní ze zastrašování, arogantního zneužívání moci nad rozhodčími a dalších mafiánských praktik.

„Říkám tady veřejně, že mu vyhlašuji nulovou toleranci z hlediska jeho dalších excesů. V případě, že by se to opakovalo, bych pracoval na tom, abychom to s výkonným výborem a dalšími orgány, které uvnitř fotbalu fungují, řešili s plnou vážností. Myslím si, že jsme na hraně, nemůžeme si donekonečna zahrávat s nedůvěrou diváka, politické scény a podnikatelské sféry,“ řekl Miroslav Pelta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Líbivá slova a odporný skutek, to předvedl předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta na volební valné hromadě

Slova jsou to na první pohled razantní, ale ve skutečnosti jen líbivá. Kdyby totiž Miroslav Pelta Romana Berbra, hlavního strůjce veškeré nedůvěry, v českém fotbale opravdu nechtěl, řekl by to před volbou delegátům valné hromady. Případně by obětoval svou funkci, stáhl kandidaturu a tím vyslal jasný signál.

Tato idealistická varianta by ovšem celý sněm paralyzovala a prakticky bez výsledku rozpustila, což pragmatik Pelta nepřipustil. A po svém zvolení kromě ostrých slov na Berbrovu adresu přidal také obvyklé prázdné fráze o jeho lásce a pracovitosti.

„Fotbal má rád a je ochotný pro něj pracovat 24 hodin denně.“

Samozřejmě že pokud by měl Roman Berbr fotbal rád tak, jak to chápe zdravě uvažující člověk, okamžitě by z něj zmizel. Nyní bude důležité sledovat, když už se na valné hromadě nestal zázrak, jestli alespoň Miroslav Pelta pomalu začne pracovat na zmenšování Berbrova vlivu, pokud by na to měl dostatečnou oporu, anebo se s ním spřáhne.

Jan Kaliba, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme