Libor Kozák svým prvním gólem v Premier League rozhodl o vítězství Aston Villy

Český fotbalista Libor Kozák se poprvé po přestupu do Aston Villy gólově prosadil. V 5. kole anglické Premier League tak rozhodl o vítězství svého týmu nad Norwichem, trefa reprezentačního útočníka totiž byla jediným přesným zásahem sobotního klání.

fotbalista Libor Kozák

fotbalista Libor Kozák | Zdroj: ČTK

Kozák se na hřiště dostal jako střídající hráč už ve 28. minutě, kdy nahradil zraněného Bentekeho, a hned o dvě minuty později už po přihrávce Agbonlahora slavil první gól v novém působišti. Víc branek zápas nenabídl, a tak Aston Villa zásluhou čtyřiadvacetiletého Čecha přehrála Norwich 1:0.

Rodák z Opavy se ze vstřelené branky v ligovém utkání radoval po bezmála osmnácti měsících. V domácí soutěži naposledy skóroval ještě v ročníku 2011/12 během svého angažmá v římském Laziu, v jehož dresu se v minulé sezoně paradoxně stal nejlepším střelcem Evropské ligy. Zmíněného premiérového gólu v anglické nejvyšší soutěži se Libor Kozák dočkal ve svém druhém startu.

Překvapivým výsledkem v 5. kole skončil duel mezi Liverpoolem, zatím vedoucím celkem soutěže, a Southamptonem, který na hřišti favorizovaného soupeře zvítězil po trefě Lovrena 1:0.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Norwich - Aston Villa 0:1 (30. Kozák), Liverpool - Southampton 0:1 (53. Lovren), Newcastle - Hull 2:3 (10. a 44. Rémy - 26. Bredy, 48. Elmohamadí, 76. Aluko), West Bromwich - Sunderland 3:0 (20. Sessegnon, 76. Ridgewel, 90.+3 Amalfitano) West Ham United - Everton 2:3 (31. Morrison, 77. Noble z pen. - 62. a 83. Baines, 85. Lukaku), Chelsea - Fulham 2:0 (52. Oscar, 84. Mikel).

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít