Libor Sionko proti Spartě nenastoupí

Fotbalisty pražské Sparty čeká druhé utkání ve skupině "K" Evropské ligy. Po domácí remíze 1:1 s Eindhovenem se tentokrát představí na hřišti FC Kodaň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská liga

Až se dnes krátce před 19. hodinou oba týmy pozdraví u středového kruhu, v zahajovací jedenáctce domácího týmu bude pouze jeden český fotbalista, Zdeněk Pospěch. Ten druhý Libor Sionko je sice bezkonkurenčně nejlepším střelcem v evropských pohárech z celého současného kádru FC Kodaň, ale to ještě neznamená, že by na něj měl trenér Stale Solbakken spoléhat.

Nehraju a nehraju

"Byl jsem asi šestkrát na lavičce, ale ani jednou jsem v lize nenastoupil. Jedině kdy jsem nastoupil, tak bylo v pohárech. Spokojený být rozhodně nemohu."  nevidí svou situaci příliš optimisticky Libor Sionko.Dokonce si myslí, že skončí jako devatenáctý a tudíž nadbytečný hráč na tribuně, takže se ani neposadí na lavičku náhradníků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Libor Sionko proti Spartě nenastoupí

"Tak je nás devatenáct a jednoho pošle na tribůnu a z největší pravděpodobností to budu já." říká zklamaně Libor Sionko.  Z tak velké výšky zřejmě nakonec utkání sledovat nebude, tedy pokud mluvil trenér Stale Solbaken pravdu, když Radiožurnálu odpovídal na otázku, jestli se devětatřicetinásobný český reprezentant vejde alespoň mezi osmnáctku nominovaných fotbalistů

"Ano" nezaváhal ani vteřinu s kladnou odpovědí norský trenér ve službách FC Kodaň. Je to ale stejně přinejmenším divné, když několikanásobný reprezentant a současně nejlepší pohárový střelec pendluje mezi tribunou a lavičkou náhradníků, i když Stale Solbaken pro to vysvětlení má. Zatímco Zdeněk Pospěch podle něj zvládne kvalitně odehrát tři těžké zápasy v jednom týdnu, Libora Sionka prý stále limitují následky těžkého zranění.

Kdo má pravdu

"Libor se v minulé sezoně vážně zranil, to asi všichni vědí, bohužel, co je horší, to zranění se mu navíc před sezonou vrátilo, takže v tuto chvíli ještě není připraven vrátit se na takovou úroveň, na jaké byl dřív" zdůvodňuje pravidelné absence Libora Sionka v sestavě trenér FC Kodaň Stale Solbaken, ale schválně zkuste tento argument předložit českému fotbalistovi.

"Tu půl sezónu, co se týká zdravotního stavu, bych nejraději vymazal, ale téhle půl sezóně jsem se dostal do dobré zdravotní formy, ale od té doby nehraji" kontruje Sionko. Ale čím to doopravdy je, tak to ví zřejmě jen Libor Sionko a možná ještě jeho nejbližší přátelé. A asi to tak nějakou dobu ještě zůstane.

"Ten svůj názor si nechám raději ještě nějaký čas pro sebe, protože to by mi tady asi moc nepřilepšilo a s tím ven nemůžu jít." Takhle má Libor Sionko alespoň malou naději, že si čas od času na pár minut zahraje, a třeba to bude případ i dnešního duelu proti Spartě, tedy v utkání proti klubu ve kterém dříve působil, a ve kterém se v letním přestupním období málem znovu hlásil.

Vracet se zatím nechci

" Něco ve hře bylo. Já jsem přes své manžery v kontaktu se Spartou byl a prostě rozhodl jsem se tady ještě sezónu hrát." přiznává Libor Sionko, jeden z dvojice českých fotbalistů v týmu FC Kodaň, se kterým se pražská Sparta utká dnes od deveatenácti hodin v Evropské lize.

Jak se bude přetahovaná o důležité body vyvíjet, Vám samozřejmě nezatajíme, ve Sportžurnálu počítejte se vstupy z první půle a druhý poločas Vám na naší stanici nabídneme po dvacáté hodině celý v přímém přenosu.

Jaroslav Plašil, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme