Liga ihned po reprezentaci - náročný program tří plzeňských fotbalistů

Kolik času potřebuje vrcholový fotbalista na kvalitní regeneraci po výkonu mezi dvěma zápasy? Na tuhle otázku by se odpovědi zřejmě různily, ale jen těžko by některý z odborníků tvrdil, že postačí méně než dva dny. Jenže tři členové české reprezentace, která se dnes sešla v Praze před středeční přípravou s Dánskem, budou mít na odpočinek před dalším utkáním téměř vražedných 44 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fotbalisté se připravují na přátelské utkání v Dánsku | Zdroj: ČTK

Čtyřiačtyřicet hodin - přesně tolik času bude dělit závěrečný hvizd přípravného duelu české reprezentace v Dánsku a výkop ligového zápasu Viktorie Plzeň v Edenu proti Bohemians 1905. Tato dvě utkání budou mít tři průsečíky - jmenují se Jan Rezek, Milan Petržela a David Limberský.

Plzeňský klub má díky skvělému ligovému podzimu poprvé v historii v nominaci národního týmu nejpočetnější zastoupení, jenže tahle pocta je z krátkodobého hlediska spíš za trest. S tím, že by kouč národního týmu bral při rozhodování o míře vytížení jednotlivých reprezentantů na plzeňský klub ohledy, viktoriáni totiž rozhodně počítat nemůžou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Liga bezprostředně po reprezentaci - náročný program tří plzeňských fotbalistů

„To, že budou hrát v pátek, tak na to já jako trenér národního týmu ohled brát nemůžu. Na druhou stranu neříkám, že všichni nastoupí od začátku. Ale kdybych byl přesvědčený o tom, že to tak bude, tak bez ohledu na to bych je postavil, protože to, že hrají v pátek, není moje věc,“ říká Michal Bílek a má pravdu.

Jen by bylo zajímavé porovnat, jak by se celá věc řešila, kdyby se v situaci Plzně ocitlo třeba některé z pražských "S". Možná ale, že se celá záležitost vyřeší sama. Stačí si poslechnout, kteří dva hráči jako jediní nahlásili při reprezentačním srazu trenéru Bílkovi lehké šrámy. „Určité zdravotní problémy má Limberský, který má naražený sval. A Milan Petržela, který má problémy s kotníkem. Jinak si nikdo nestěžoval.“

Trojice Limberský, Petržela, Rezek má tu smůlu, že jde ve všech případech o hráče, jejichž výkon je založený na fyzicky náročném stylu hry. Na jednu stranu se díky němu mohou ukázat a zhodnotit v národním týmu, na stranu druhou kvůli němu mohou přijít o síly, které by Plzeň potřebovala v dalším pokračování boje o titul už necelé dva dny po reprezentační přípravě. A to ještě do zmíněných 44 hodin spadá i čas nutný k přeletu zpátky do Čech.

K regulérnosti nejvyšší české soutěže tahle situace rozhodně nepřispěje. Ale konec konců - takoví fotbalisté Mogilova museli mezi ligovým zápasem a odvetou předkola Evropské ligy regenerovat v autobuse, kterým cestovali z Běloruska až do Ostravy. A pak stejně nad Baníkem zvítězili.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme