Liga mistrů má první dva jisté postupující: Málagu a Porto

Ani Real Madrid ani miliardáři z Manchesteru City nebo Paris St. Germain. Prvními postupujícími ve fotbalové Lize mistrů jsou týmy Porta a nováčka soutěže Málagy. Portu stačila k definitivě remíza 0:0 v Kyjevě proti Dynamu, Málaze výsledek 1:1 na hřišti AC Milán. Strhující byl opět duel Realu Madrid proti Borussii Dortmund, ve kterém tentokrát domácí na poslední chvíli zachránili remízu 2:2.

Fotbalisté Malagy slaví gól do sítě AC Milán. Po utkání se mohli radovat i z postupu | Zdroj: Reuters

Skupina A:
Porto poprvé v tomto ročníku soutěže zaváhalo, remíza ze hřiště Dynama Kyjev ho ale nemusí vůbec mrzet, znamená totiž postup do jarní fáze milionářské ligy.

Dynamo Kyjev - FC Porto 0:0
Rozhodčí­: Undiano Mallenco (Šp.). Diváci: 56.000.

Výrazně nakročili k postupu také Pařížané, kteří­ rozdrtil Dinamo Záhřeb 4:0. Outsidera skupiny setřásli hlavně dvěma direkty v rozmezí 61. a 65. minuty. Skvělý výkon podal Zlatan Ibrahimović, který nahrál na všechny čtyři góly. Před poslední­mi dvěma zápasy má PSG pětibodový náskok na třetí­ Dynamo Kyjev.

Paris St. Germain - Dinamo Záhřeb 4:0 (1:0)
Branky: 16. Alex, 61. Matuidi, 65. Ménez, 80. Hoarau. Rozhodčí: Gil (Pol.). Diváci: 42.000.

Skupina B:
Londýnský Arsenal chtěl Schalke oplatit porážku z minulého kola a po 26 minutách vedli po gólech Walcotta s Giroudem 2:0. Dobrou pozici ale až do konce neudrželi, z Gelsenkirchenu si vezou jen bod za remízu 2:2.

Schalke 04 - Arsenal 2:2 (1:2)
Branky: 45.+2 Huntelaar, 67. Farfán - 18. Walcott, 26. Giroud. Rozhodčí: Rizzoli (It.). Diváci: 54.142.

Skupina B se po čtyřech kolech zamotala, na vedoucí dvojici se totiž dotáhl Olympiakos Pireus. Řekové hráli ještě deset minut před koncem s Montpellierem 1:1, dvěma brankami v závěry ale získali tři body.

Olympiakos Pireus - Montpellier 3:1 (1:0)
Branky: 4. Machado, 80. Greco, 82. Mitroglu - 66. Belhanda z pen. Rozhodčí: Strahonja (Chor.). Diváci: 30.000.

Skupina C:
Zázrak Ligy mistrů z Málagy pokračuje. Španělský nováček elitní soutěže sice neudržel na San Siru vedení 1:0 po brance Elisea, od Pata dostali první gól ve skupině, ale i s bodem je Málaga bezesporu spokojená, protože ji posunul mezi poslední šestnáctku Ligy mistrů.

AC Milán - Málaga 1:1 (0:1)
Branky: 73. Pato - 40. Eliseu. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 30.891.

O druhé postupové místo bude ve skupině C ještě boj, bruselský Anderlecht totiž oplatil Zenitu Petrohrad prohru z úvodního vzájemného duelu, před svým soupeřem má bodový náskok a jediný bod pak ztrácí na druhé AC.

Anderlecht Brusel - Petrohrad 1:0 (1:0)
Branka: 17. Mbokani. Rozhodčí: Gautier (Fr.). Diváci: 21.000.

Skupina D:
Skupina smrti přinesla další dvě strhující utkání. Dortmund měl našlápnuto k dalšímu senzačnímu vítězství nad Realem Madrid, tentokrát dokonce na jeho stadionu, ale Bílý balet z velkého tlaku přece jen srovnal. Z přímého kopu v 89. rozhodl o dělbě bodů Özil. Borussia tím přišla o jistotu postupu.

Real Madrid - Borussia Dortmund 2:2 (1:2)
Branky: 34. Pepe, 89. Özil - 28. Reus, 45. vlastní Arbeloa. Rozhodčí: Cakir (Tur.). Diváci: 65.000.

Proti papírově silnějšímu celku se na stadionu soupeře nevzbouřil jen Dortmund, ale také Ajax Amsterdam. Ten po dvou gólech kapitána De Jonga vedl v Manchesteru nad tamními City v 17. minutě už 2:0, nakonec ale vítězství neudržel.

Manchester City - Ajax Amsterodam 2:2 (1:2)
Branky: 22. Y. Touré, 74. Agüero - 10. a 17. De Jong. Rozhodčí: Rasmussen (Dán.). Diváci: 40.222.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít