Liga mistrů: Manchester rozstřílel AC Milán, Lyon vyřadil Real Madrid

Manchester United a Olympique Lyon, to je dvojice, která si dnes zajistila postup do čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů. Manchester navázal na úvodní výhru 3:2 z Milána a doma svého soupeře deklasoval 4:0. V dresu Milána se na hřiště za velkého aplausu fanoušků dostal také David Beckham. Lyon remizoval v Madridu 1:1 a díky úvodní domácí výhře 1:0 slaví postup.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Manchester United - AC Milán 4:0 (1:0)

Angličtí fanoušci se těšili na návrat Davida Beckhama na Old Trafford, hvězdný fotbalista ale zůstal pouze na lavičce a na hřiště se dostal až za rozhodnutého stavu. Od začátku se naopak v dresu Milána objevil český internacionál Marek Jankulovski.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří si vypracovali hned dvě gólové šance. Rooney i Neville ale mířili těsně vedle. Stejně dopadl na druhé straně i Ronaldinho, který po Pirlově trestném kopu netrefil hlavou.

Manchester se ale gólu dočkal už ve 13. minutě, kdy si na Nevillův centr naskočil Rooney a přesnou hlavičkou poslal svůj tým do vedení. Ve 20. minutě zaměstnal Pirlo také brankáře United Van der Saara, ten jeho dalekonosnou střelu ale s potížemi chytil. První poločas zakončila střela domácích v podání Fletchera, která ale branku těsně minula.

United se prosadili podruhé hned po změně stran. Milán ztratil ve středu hřiště míč, Nani s ním předvedl rychlý sprint, přesně našel na hranici vápna znovu Rooneyho a ten lehce tečoval za Abbiatiho. Třetí gól přišel vzápětí, když se Park z pravé strany trefil ke vzdálenější tyči.

O pět minut později se diváci na Old Trafford rozbouřili znovu, tentokrát ale ne kvůli gólové radosti, ale na přivítanou pro svou bývalou hvězdu Davida Bechama. Ten se svým fanouškům předvedl pohotovou ranou, která ale mířila jen doprostřed Van der Saarovy branky.

Gól ale padl na druhé straně a dal ho opět v pohodě hrající Manchester. Rafael našel dlouhým křižným centrem z pravé strany u levé tyče zcela osamoceného Fletchera a ten neměl problém Abbiatiho přehodit. Manchester tak po výhrách 3:2 a 4:0 s přehledem postupuje do čtvrtfinále.

Branky: 13. a 46. Rooney, 59. Pak Či-song, 88. Fletcher. Rozhodčí: Busacca - Arnet, Buragina (Švýc.). První zápas 3:2, postupuje Manchester United.

Real Madrid - Olympique Lyon 1:1 (1:0)

Také v Madridu měli domácí bleskový vstup do zápasu, Už v první minutě se do gólové šance prodral Kaká, brankář Lloris ale skvěle vyrazil. Tlak Realu ale pokračoval a v 6. minutě vyústil v gól Ronalda, který se trefil z levé strany z velkého úhlu po Gutiho kolmici. Ve 26. minutě mohl skóre zvýšit Higuaín, který šel sám na brankáře, obešel ho, ale pak trefil pouze tyč.

O dvě minuty později ho po akci Kaká pro změnu skvěle vychytal Lloris. Ve 35. minutě se do ojedinělé šance dostal také Lyon, Makoun ale v dobré pozici netrefil míč ideálně.

Po změně stran se hra více uklidnila a Real čekal na svou šanci. Do příležitostí se ale dostával naopak Lyon, který zvýšil svou aktivitu. Pološance Gonalose, Govoua a Lopéze se ještě neujaly, z první velké lyonské tutovky druhého poločasu už ale padla vyrovnávací branka. Po sérii rychlých narážeček na hranici vápna se prosadil mladík Pjanič.

Real v tu dobu musel dát k postupu dvě branky, a tak vrhl všechny síly do útoku. Obětavě hrající Olympique ho ale prakticky k ničemu nepustil. Sám naopak dvakrát mohl svůj postup pojistit, jenže Lopéz v 90. minutě sám před Casillasem hanebně nakopl míč jen vedle branky a Delgadovo sólo překazil dobrým zákrokem jeden z vracejících se obránců. Po výsledcích 1:0 a 1:1 tak postupuje Lyon.

Branky: 6. Ronaldo - 75. Pjanič. Rozhodčí: Rizzoli - Copelli, Maggiani (It.). První zápas 0:1, postupuje Lyon.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít