Liga mistrů: pro Real cenné vítězství, pro City hořké zklamání

Španělský Real Madrid nezačal ligovou sezonu moc dobře, ale ve večerním utkání prvního kola Ligy mistrů si všechno vynahradil. Bílý balet protančil v posledních třech minutách ke dvěma gólům, díky kterým porazil Manchester City 3:2.

Real Madrid's Cristiano Ronaldo  celebrates after scoring a goal against Manchester City during their Champions League Group D soccer match at Santiago Bernabeu stadium in Madrid September 18, 2012

Real Madrid's Cristiano Ronaldo celebrates after scoring a goal against Manchester City during their Champions League Group D soccer match at Santiago Bernabeu stadium in Madrid September 18, 2012 | Zdroj: Reuters

„Samozřejmě jsem strašně zklamaný, když vedete pět minut před koncem na Santiago Bernabeu 2:1, nesmíte prohrát,“ litoval v rozhovoru pro televizi Skysports trenér Manchesteru City Roberto Mancini.

Jeho tým za celý zápas jen třikrát trefil branku, ale když do sítě propadl v 86. minutě přímý kop Kolarova, asi ani Mancini netušil, že nakonec odjede s prázdnou.

00:00 / 00:00

Trenér Manchesteru City Roberto Mancini litoval, že se jeho tým moc stáhl do obrany

„Příliš jsme se stáhli a dali jim hodně prostoru. Také jsme neměli moc štěstí, protože jsme dvakrát střídali kvůli zranění, Nasriho a Maicona, takže jsem na hřiště nemohl poslat Agüera. Ale neztratili jsme koncentraci, udělali jsme jedinou chybu, že jsme se tak moc zatáhli.“

Real dal všechny tři góly z hranice pokutového území, ten vítězný v poslední minutě Cristiano Ronaldo. Tedy muž, o kterém trenér Mourinho před zápasem prohlásil, že ho nezajímá, jestli je v Realu šťastný, ale jak hraje. A Ronaldo po zápase suše oznámil:

„Jak mi je? Na tom nezáleží! Góly slavím, když je slavit mám, a ten v poslední minutě byl přesně ten případ. Tohle vítězství je pro Madrid hodně cenné,“ připomněl Cristiano Ronaldo.

Martin Charvát, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít