Liga mistrů zná první čtyři osmifinalisty

Kvarteto fotbalových týmů si ve čtvrté kole základních skupin Ligy mistrů zajistilo s předstihem postup do osmifinále. Jsou jimi Manchester United, FC Porto, londýnská Chelsea s Petrem Čechem a také Girondins Bordeaux, jehož dres obléká Jaroslav Plašil.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Skupina A

Ten byl i v základní sestavě aktuálně nejlepšího celku francouzské ligy, pomohl k vítězství svého týmu na hřišti Bayernu Mnichov 2:0. Německý tým měl sice více ze hry a několik brankových příležitostí, jenže gól nedal a Bordeaux ze dvou střel mezi tyče vytěžilo maximum. Ve skupině A tak Girondins vede tabulku o dva body před Juventusem, který zvítězil na hřišti Maccabi Haifa 1:0.

Bayern Mnichov - Girondins Bordeaux 0:2 (0:1)
Branky: 37. Gourcuff, 90. Šamach. Rozhodčí: Proenca (Portug.). Diváci: 65.000.

Maccabi Haifa - Juventus Turín 0:1 (0:1)
Branka: 45.+2 Camoranesi. Rozhodčí: Hauge (Nor.). Diváci: 35.000.

Skupina B

Ve skupině B se rodilo velké překvapení. CSKA Moskva i s Tomášem Necidem v základní sestavě, totiž vedlo na hřišti Manchesteru United  ještě šest minut před koncem, i díky dvěma gólovým přihrávkám českého útočníka 3:1. Svěřenci Sira Alexe Fergusona, ale stačili ještě dvěma góly vyrovnat, odvrátit blamáž a zajistit si postup do osmifinále. Tam má nakročeno i Wolsburg, který dokázal vyhrát v Istanbulu nad Besiktasem 3:0.

Manchester United - CSKA Moskva 3:3
(1:2)
Branky: 30. Owen, 84. Scholes, 90.+2 Valencia - 25. Dzagojev, 31. Krasič, 47. V. Berezuckij. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). ČK: 90.+5 Šemberas (CSKA). Diváci: 74.000.

Besiktas Istanbul - VfL Wolfsburg 0:3
(0:1)
Branky: 14. Misimovič, 80. Gentner, 87. Džeko. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). Diváci: 26.000.

Tabulka:
1.Manchester United 10
2.VfL Wolfsburg         7
3.CSKA Moskva          4
4.Besiktas Istanbul    1

Skupina C

Souboj titánů ve skupině C mezi AC Milán a Realem Madrid svého vítěze tentokrát neměl. První poločas nabídl po jedné brance na každé straně. Ve druhém poločase už nejen že nepadl gól, ale oba celky nabídly divákům jen slabý odvar svých fotbalových kvalit. Za to velkou podívanou připravili svým fanouškům fotbalisté Marseille v utkání s Curychem. Olympique nasázel svému soupeři šest branek a dotáhl se na rozdíl jediného bodu oběma gigantům.

AC Milán - Real Madrid 1:1 (1:1)
Branky: 35. Ronaldinho z pen. - 29. Benzema. Rozhodčí: Brych (Něm.). Diváci: 75.000.

Olympique Marseille - FC Curych 6:1 (2:1)
Branky: 3. vlastní Aegerter, 11. Abriel, 51. Niang, 80. Hilton, 87. Cheyrou, 89. Brandao - 31. Alphonse. Rozhodčí: Thomson (Skot.). Diváci: 56.282.

Tabulka:
1.Real Madrid             7
2.AC Milán                 7
3.Olympique Marseille 6
4.FC Curych               3

Skupina D

Ve skupině D poprvé inkasoval Petr Čech hájící branku Chelsea a to hned dvakrát. Obzvlášť druhá branka ho na stadionu Atletika Madrid musela mrzet, protože domácí jí vyrovnali na konečných 2:2 v poslední minutě utkání a připravili tak Chelsee první bodovou ztrátu. I tak ale londýnský klub v osmifimále soutěže už s jistotou chybět nebude. Postup si zajistilo i FC Porto po výhře  v Nikósii na Apoelu 1:0. Další postupující mohou přibýt už dnes kdy se hraje dalších osm zápasů.

APOEL Nikósie - FC Porto 0:1 (0:0)
Branka: 84. Falcao. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). Diváci: 20.000.

Atlético Madrid - FC Chelsea 2:2
(0:0)
Branky: 66. a 90.+1 Agüero - 82. a 88. Drogba. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). Diváci: 45.000.