Liga se vyrovnává. Jde její kvalita dolů?

Osmnáctý ročník české nejvyšší fotbalové soutěže začal zvlášť pro některé účastníky velmi zajímavě. Zejména pro královéhradecké navrátilce mezi elitu, kteří ukončili dlouhou sérii mistrovské Sparty bez porážky. Vstup do sezóny nevyšel stoprocentně ani dalším favoritům - Ostravě, Teplicím ani Slavii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžký terén dělal fotbalistům problémy. Ján Greguš napadá soupeřova obránce. | Foto: Jan Kaliba

Do značné míry jde o společný znak startu sezóny ve všech fotbalových soutěžích, co se na světě hrají. Na začátku ročníku je ideální čas na to, aby si malí vyšlápli na velké. Vyskytují se jevy jako nováčkovský elán a tajuplnost, sehrávání nově poskládaných týmů, nerozehranost po letní přestávce.

Proto si letní ostravská posila Tomáš Frejlach nedovolí dělat z úvodních ztrát favoritů větší závěry: „Těžko říct, je to první kolo a ty týmy do toho jdou zostra a nikdo není rozehraný. Netroufám si tvrdit, jak to bude vypadat," říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Liga se vyrovnává. Jde její kvalita dolů?

Baník byl jedním z postižených, ale poté, co mu dva body na svém hřišti vyfoukla Příbram, nebyli hosté vyloženě zklamaní.

„Já si myslím, že liga bude letos zase vyrovnaná. Všechny ty výsledky mají nějaké pozadí, jako nováčkovský elán Hradce nebo nějaké podcenění soupeře," popisuje kouč Baníku Miroslav Koubek.

Koubek: 'Bodu z Příbrami si vážím'

„My jsme ale Příbram nepodcenili, já si bodu z Příbrami vážím, nepovažuji to za ztrátu, to chci zdůraznit. Je to totiž soupeř, se kterým se nám až tak nedaří. Je to pro nás takový soupeř - strach. Jak je vidět, tak v Příbrami se nebude moc vyhrávat, proto je to bodík, kterého si ceníme. Je to první kolo a nějaké soudy jsou předčasné," přemítá ostravský trenér Miroslav Koubek.

Jeho kolega Martin Hřídel, který má za sebou premiéru na lavičce Příbrami právě proti Ostravě, pojmenovává o poznání více přímo, čím to je, že výsledky prvního kola nejsou pro favorizované celky zrovna lichotivé.

„Asi tím, že liga se opravdu vyrovnává. Já samozřejmě nechci snižovat výkon týmů, které nevyhrály, ale my jsme byli Baníku rovnocenným soupeřem a věřím tomu, že bychom jím byli i na hřišti soupeře. Takže je to tím, že se liga vyrovnává. Je to bohužel tak," říká.

Slovo bohužel v projevu Martina Hřídela můžeme přisoudit tomu, že i on se domnívá, že vyrovnanost soutěže je na úkor kvality a nikoli naopak.

Jan Kaliba, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme