Ligové derby v Primera División ovládl Real, Vallecano porazil 1:0

Ligové derby ve španělské fotbalové Primera División vyhrál Real Madrid, který porazil Vallecano 1:0. Jako jediný se do střelecké listiny zapsal Cristiano Ronaldo, který vede celkovou tabulku střelců. Barcelona, která vyhrála nad Atlétikem Madrid 2:1, ztrácí na vedoucí Real deset bodů.

Fotbalový záložník Realu Madrid Cristiano Ronaldo slaví hattrick

Fotbalový záložník Realu Madrid Cristiano Ronaldo slaví hattrick | Zdroj: Reuters

Na rozdíl od prvního vzájemného utkání, v němž Real jednoznačně rozdrtil nováčka 6:2, bylo druhé střetnutí velmi vyrovnané. Rozhodla ho jediná úspěšná akce hostujícího celku, při níž Ronaldo tvrdou ranou patičkou překonal vše, co mu stálo v cestě.

Navázat na jednoznačné vítězství z prvního vzájemného střetnutí nedokázala ani Barcelona. V zápase s Atlétikem Madrid sice vstřelil Lionel Messi gól už v osmé minutě, gól ale kvůli předchozí hře rukou neplatil.

Na první branku se tak čekalo do 36. minuty, kdy se tentokrát regulérně prosadil Dani Alves po přesném pasu Cesca Fábregase. Jenomže v úvodu druhé půle vyrovnal Radamel Falcao a vyrovnaný boj pokračoval.

Rozhodnutí přišlo v 81. minutě utkání, když Messi nečekal na zapísknutí rozhodčího a poslal balon ze standardy k tyči domácí brány.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Villarreal - Bilbao 2:2 (10. Senna, 68. Nilmar - 62. Llorente, 66. Susaeta), Vallecano - Real Madrid 0:1 (54. Ronaldo), Pamplona - Granada 2:1 (26. Nekúnam, 29. Lekič - 30. Mikel Rico), San Sebastian - Mallorca 1:0 (79. Agirretxe), Valencie - FC Sevilla 1:2 (25. Tino Costa - 36. Medel, 70. Navas), Atlético Madrid - FC Barcelona 1:2 (49. Falcao - 36. Alves, 81. Messi).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít