Ligový boj o záchranu bude nově v duchu ostravského sebevědomí

Dohrávka 19. kola Gambrinus ligy mezi Bohemians 1905 a Baníkem Ostrava skončila 0:1. Oba soupeři se snažili vylepšit své postavení v tabulce před pomalu začínajícími boji o záchranu. Hlavní rozdíl mezi Baníkem a ‘Klokany‘ přitom nebyl jen v oné jedné gólové trefě z kopačky Lukáše Droppy ale i v sebevědomí, kterým se svěřenci trenéra Malury v Praze prezentovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Vrťo z Baníku (vlevo) a Jan Růžička z Bohemians | Zdroj: ČTK

Baník už na jaře například proti Jablonci jasně dokázal, že jeho podzimní mizérie, co se týká herního projevu, je záležitostí spadající do nezajímavé říše minulosti, v Praze pak zmíněný fakt pouze potvrdil.

Na hřišti s ledovým klidem hasil četné klokaní ofenzivní výpady a celkově působil jako ten zkušenější z dvojice.

„Moc dobře víme, v jaké jsme situaci a také víme, že musíme vyhrávat a sbírat body. Teď už věříme, že máme sílu bodovat proti komukoliv jak doma, tak venku. Teď jsme se semkli a jdeme zápas od zápasu,“ popisuje jediný střelec utkání Lukáš Droppa základní rozdíl mezi Baníkem podzimním a Baníkem jarním.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po výhře nad Bohemkou budeme sebevědomější, ozývá se z kabiny Baníku

Ten rozkvetl mimo jiné i do květu, který voní především bojovností a nasazením, tedy faktory, které se tomuto týmu ještě nedávno výrazně nedostávaly.

„Výkon byl bojovný, nasazení tam bylo. Nikdo nemohl od nás nic moc čekat v situaci, ve které jsme. Ale důležité jsou hlavně body,“ přistupuje k celé věci prakticky ostravský kapitán Václav Svěrkoš. I jemu na jaře výrazně pomohla spolupráce s navrátilcem do sestavy Baníku Lukášem Magerou.

Společně se přitom starají nejen o ofenzivní výpady, ale jak dokázali i v Edenu neváhají přiložit nohu ani k obranné práci. Právě z podobných detailů, jak říkají rádi fotbalisté, zápas od zápasu a možná i minutu od minuty, pak roste v těchto dnech hlavní zbraň, kterou bude Baník hrozit ostatním konkurentům v boji o záchranu. Zbraň s názvem sebevědomí.


„Doufám, že ta psychika půjde po tomto utkání nahoru. Do hlav se nám dostane zase nějaká pohoda v tom boji o sestup, to je strašně důležité,“ je si vědom významu onoho sebevědomí Svěrkoš.

Zda se Baníček zachrání se teprve uvidí | Foto: Michal Jurman

Jenže na jaře se zatím daří kromě Baníku i jiným týmům z chvostu tabulky, ať už Olomouci či Českým Budějovicím. O to víc bude záležet nejen na tom, co si hráči na hřišti dovolí, ale i na tom, jak si s přibývajícími koly dokážou vypořádat s očekávaným tlakem na výsledky.

„Jsem strašně rád, že jsme vyhráli, protože ten tlak byl už před utkáním strašně velký. Teď máme doma Budějovice a já bych řekl, že přijde strašně moc lidí a že získáme další tři body,“ doufá před dalším stěžejním zápasem o záchranu Svěrkoš. Na výstrahu posílá jeho tým na jih Čech už nyní důkaz své momentální psychické pohody, která tentokrát málem zbořila hostující šatnu v útrobách stadionu v Edenu.

Štěpán Pokorný, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme