Ligu mistrů vyhrál Inter Milán

Fotbalisté Interu Milán po pětačtyřiceti letech triumfovali v Lize mistrů. Ve finále na stadionu Santiaga Bernabeua v Madridu porazili Bayern Mnichov 2:0, když se dvakrát trefil Milito.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Bayern Mnichov - Inter Milán 0:2 (0:1)

Trenér vítězů José Mourinho vsadil na pevnou obranu svého týmu, který neměl žádný soustavný tlak a oba góly dal z rychlých útoků.

00:00 / 00:00

Finále Ligy mistrů mezi Bayernem a Interem, jak ho viděl Jan Kaliba

Poprvé se Milito prosadil v pětatřicáté minutě, kdy ho našel dlouhý výkop Césara. Milito si míč narazil s Sneijderem, odpoutal se od obránce a sám před Buttem zakončil do horní poloviny branky.

Bayern se po většinu střetnutí tlačil do útoku, ale taktika Portugalce Mourinha se dvěma defenzivními záložníky znemožňovala německému velkoklubu útoky středem hřiště. S centry ze stran neměli vysocí obránci Lucio a Samuel proti Oličovi s Müllerem žádný problém.

Pojistku přidal Milito v sedmdesáté minutě, kdy ukličkoval van Buytena a zblízka nedal Buttovi šanci. Díky tomu vyhrálo Internazzionale Milán potřetí v historii Ligu mistrů.

Branky: 35. a 70. Milito. Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Cann (všichni Angl.). ŽK: Demichelis, Van Bommel - Chivu. Diváci: 74.954.

Jan Kaliba, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít