Ligu mistrů vyhrála Barcelona, porazila Manchester 3:1.

Fotbalisté FC Barcelona zvítězili v nejprestižnější klubové soutěži světa. Ve finále Ligy mistrů ve Wembley porazili Manchester United 3:1, když se trefili Pedro, Messi a Villa. Za anglický tým se trefil Rooney.

Wayne Rooney dává gól do sítě Victora Valdese

Wayne Rooney dává gól do sítě Victora Valdese | Zdroj: ČTK

Dlouhé vyčkávání a nekonečné přihrávání na polovině soupeře, to museli barcelonští už od první minuty opustit. Manchester rychle napadal, snažil se přistupovat k hráčům a už od první minuty byl duel plný soubojů jeden na jednoho.

Jako první se prosadil ve 27. minutě Pedro, když dostal perfektní přihrávku od Xaviho. Z deseti metrů napřáhl, brankář van der Saar udělal pohyb k pravé tyči a Pedro zamířil po zemi k levé - 1:0.

Za sedm minut ale bylo srovnáno. Manchester získal na polovině soupeře míč, Rooney si obhodil jednoho soupeře, přihrál Giggsovi, ten mu vrátil a Rooney napálil míč na vzdálenější tyč - 1:1.

Ve druhé půli předvedl neobyčejnou chybu gólman anglického celku. Messi si pár metrů před hranicí pokutového území nachystal míč na levačku, vystřelil tvrdě, ale po zemi a doprostřed branky. Van der Saar si poskočil, ale pozdě a na míč pozdě zareagoval - 2:1.

Poté přebral katalánský klub hlavni iniciativu, soupeře nepustil ani za půlku a předváděl perfektní fotbal a kombinační hru i uvnitř pokutového území Manchesteru. Jednu z kombinací zužitkoval výbornou střelou Villa.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít