Ligu otevřela remíza Bohemians se Slavií 1:1

A je to tady! Fotbalová Gambrinus liga začala. V úvodním duelu na sebe narazily týmy, které sdílí společný stadion v Edenu, tedy Bohemians 1905 a Slavia. Za bídné divácké podpory, poznamenané protesty obou táborů, se týmy rozešly smírně 1:1.

Bohemians 1905 - Slavia Praha (1:1)

Bohemians 1905 - Slavia Praha (1:1) | Foto: Tomáš Adamec

V Synot Tip Aréně byly po stěhování Klokanů z Ďolíčku oba celky doma. To, co normálně funguje v Itálii či Brazílii, ale fanoušci obou českých týmů nemohly překousnout, a v ochozech to bylo znát.

Začátku utkání podle našeho komentátora přihlíželo jen něco mezi dvěma a třemi tisíci diváků. Jejich počet se pak zvedl, ale číslo z oficiálního zápisu, tedy 5623 je na úvod ligy, navíc ozdobený pražským derby, přeci jen málo.

00:00 / 00:00

Úvodní ligový duel mezi Bohemians a Slavií skončil 1:1

Zápasu ale pomohl rychlý gól Bohemians. Po přihrávce z pravé strany předskočil David Bartek stopera Slavie Trappa a k levé tyči Vaniakovy branky přesně zakončil.

Hostující Slavia sice byla v první půli o poznání aktivnější, jenže z územní převahy vytěžila jediný gól. V 17. minutě si za obranu Bohemians naběhl navrátilec z australského Sydney Karol Kisel a Sňozíka obstřelil přízemní ranou.

Po přestávce nejprve zmařil sólo Bálka Slávistický gólman Vaniak a pak šli domácí do desíti. Za druhou žlutou kartu se ze hřiště po 63 minutách poroučel Rychlík. Sešívaní ale přesilovku nevyužili, a tak úvodní zápas nového ročníku Gambrinus ligy skončil remízou 1:1.

Bohemians 1905 - Slavia Praha 1:1 (1:1)
Branky: 1. Bartek - 17. Kisel. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Dobrovolný. ŽK: Rychlík, Držík, Moravec - Vlček, Koubský. ČK: 63. Rychlík. Diváci: 5623.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík - Moravec, Držík, Kaufman (88. M. Nešpor), Bartek - Hartig (38. Škoda), Bálek (64. Štohanzl). Trenér: Hoftych.
Slavia: Vaniak - Čelůstka, Trapp, Koubský, Hubáček - J. Černý, Kisel, Ragued, M. Černý (73. Janda), Grajciar (82. Belaid) - Vlček (60. Hora). Trenér: K. Jarolím.

Pavel Petr, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít