Limberský by rád bránil Ibrahimoviče a neudělal na San Siru ostudu

Oči na vrch hlavy. Tohle pořekadlo přesně vyjadřuje, jak vypadala řada fotbalistů Plzně, když dnes večer vycházeli z podzemního tunelu na trávník. Nemířili totiž na ledajaký trénink, odehrával se v kulisách jednoho z nejslavnějších stadionů světa. Na milánském San Siru, oficiálně stadionu Giuseppeho Meazzy, čeká Viktorii zítra souboj o body v Lize mistrů proti AC Milán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Limberský | Foto: FK Viktoria Plzeň

Jediným plzeňským fotbalistou se zkušenostmi z italské Serie A je obránce David Limberský, což ale jeho obdiv k fotbalovému chrámu během rozhovoru s Janem Kalibou nesnižovalo.

David Limberský právě vykročil na trávník San Sira, jak to na něj zapůsobilo?

Je to krásný, velký stadion a hrozně se těšíme na atmosféru, kterou tady na fotbale diváci vytvoří.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na trávníku San Sira zpovídal Davida Limberského reportér Jan Kaliba

Odhadnete, jaká bude? Protože vy znáte temperament italských tifosi, před sedmi lety jste si krátce vyzkoušel angažmá v Sérii A za Modenu.

Zpívají celý zápas. Věříme, že přijdou v co největším počtu a to zaručí dobrou atmosféru. Věřím i v to, že budou slyšet i plzeňští fandové.

Co v utkání proti AC bude důležité? Formu moc nemají, takže se nedá říct, že by to bylo předem ztracené.

Chceme hrát aktivně, protože víme, že kdybychom chtěli betonovat naší šestnáctku, tak by to dobře nedopadlo. Snad se nám nějaký brejk povede a třeba i proměnit.

Počítáte s tím, že by vás Italové mohli podcenit?

Trochu tomu věřím, ale zase nemají celý tým složený z Italů, hraje za ně spoustu zahraničních fotbalistů. Trenér Vrba povídal, že od nich podcenění nehrozí, ale Italové to v krvi mají.

Massimiliano Allegri se nechal slyšet, že podceňovat opravdu nemá v povaze, a že toho ví o Plzni dost. Na druhou stranu italští novináři říkali, že se chystá některé opory šetřit na víkendové klání s Juventusem, i přesto že mají hodně hráčů zraněných. Je to známka toho, že se může k podcenění schylovat?

Vůbec netuším, v jaké jsou situaci. Jestli bude trenér někoho od nich šetřit nebo ne, nevím. Pokud to tak bude, k podcenění to svádí. Nicméně mají tak široký kádr, že se s tím poperou. Přece jen jejich hráčské kvality jsou oproti našim pořád někde jinde.

Těšíte se na někoho speciálně, kdo by proti vám mohl nastoupit?

Byl bych rád, kdyby hrál v útoku Ibrahimovič, ale to ještě nevíme. Samozřejmě jména jako Seedorf, Bommel nebo Nesta jsou zárukou velké kvality.

S jakým výsledkem budete spokojený?

Chceme předvést dobrý fotbal a neudělat ostudu. Bodový zisk by byl určitě něco navíc.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme