Limberský už není kapitánem Plzně. Klub mu dal i vysokou pokutu

Viktoria Plzeň razantně zareagovala na nehodu svého dosavadního kapitána Davida Limberského, který po reprezentačním srazu v Praze havaroval pod vlivem alkoholu. Vedení označilo jeho chování za nepřijatelné, obránce zbavilo funkce kapitána a udělilo mu i vysoký finanční postih.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Limberský už není kapitánem Viktorie Plzeň | Zdroj: ČTK

„Z pohledu klubu se jedná o naprosto nepřijatelné porušení profesionální smlouvy, pro které jednoduše není polehčující okolnost. David Limberský byl s okamžitou platností zbaven funkce kapitána týmu, udělená pokuta je pak mnohonásobkem dosavadních nejvyšších finančních trestů,“ řekl pro stránky klubu manažer klubu Adolf Šádek. Konkrétní výši pokuty však nesdělil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyjádření Davida Limberského

Plzeňský a reprezentační levý obránce ve středu v noci havaroval v Praze pod vlivem alkoholu. Poté, co svůj luxusní vůz poničil o zeď, se navíc pokusil utéct a podle tiskové zprávy policie vyhrožoval strážníkům, kteří ho zadrželi.

V pátek už se zapojil do přípravy týmu a trest přijal. „Udělal jsem strašnou hloupost a dobře si uvědomuji, že pro moje chování neexistuje omluva. Udělené tresty jsem přijal, plně spolupracovat budu také směrem k došetření celé záležitosti. Mrzí mě, že jsem tolik lidí zklamal,“ lituje Limberský.

Poslední týdny přitom byly z jeho pohledu podařené. V Plzni měl jasnou pozici na hřišti a v Lotyšsku vstřelil také svůj první reprezentační gól. Nyní se ale jeho pozice v klubu otřásla.

„Davidovi bylo jasně sděleno, že jakékoliv další porušení profesionální smlouvy bude mít pro jeho další klubové působení fatální následky,“ vysvětluje Adolf Šádek. Školením prošli i ostatní hráči týmu českého mistra.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme