Lístky na české zápasy Eura nejsou k dostání, promotéři ale shání komparz

Dvě tisícovky fanoušků, kteří měli vstupenku na oficiálně vyprodaný zápas mládežnického Eura, včera do Edenu na fotbal Česka s Dánskem vůbec nepřišly. Jiní diváci naopak před pražským stadionem lístky marně sháněli. A na dalších zápasech českého týmu dokonce některá místa můžou obsadit najmutí komparzisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstupenky nešlo sehnat, během úvodního zápasu Eura do 21 let přesto zůstalo mnoho volných sedaček | Zdroj: Reuters

„Doufám, že na naše zápasy budou chodit plné stadiony jako na hokej. Byl jsem se podívat a bylo skvělé, jak tím lidé žili. Doufám, že se to u nás bude opakovat,“ přál si obránce reprezentace Pavel Kadeřábek.

Jeho přání se splnilo tak napůl. Na úvodní duel s Dánskem přišlo skoro 16 tisíc diváků, ale do atmosféry na zápasech hokejové reprezentace při květnovém mistrovství světa měla ta v Edenu daleko. „Chvílemi to bylo komorní, ale to je na každém zápase. Myslím, že fanoušci byli skvělí,“ chválil střelec jediného českého gólu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na české zápasy Eura se shání komparzisté, zjistil reportér ČRo Jan Kaliba

Jenže někteří na zápas vůbec nedorazili, i když vstupenky měli. Takových bylo víc než 1700, právě to je rozdíl mezi sníženou kapacitou stadionu 17 700 míst a počtem lidí, kteří skutečně přišli, těch bylo 15 987.

Oficiálně tak pořadatelé hlásili vyprodáno, ale na tribunách zůstala každá desátá sedačka volná. A přitom někteří fanoušci před zápasem s cedulkami v ruce u stadionu zoufale vstupenky sháněli.

„Mrzí nás to. Někteří lidé přišli pozdě, protože okolo Edenu byly uzavírky dvou ulic. Šestá hodina v Praze je komplikovaná, takže někteří lidé dojeli až na konec druhého poločasu. Věřím, že na utkání se Srbskem, kdy nám půjde o všechno, dorazí všichni fanoušci,“ vysvětluje ČRo za organizátory Petr Fousek.

„Nám žádné vstupenky nikde viset nezůstaly. Všechno, co bylo, směřovalo do prodeje, předprodeje na UEFA a partnerům,“ tvrdí šéf organizačního výboru.

Problém může být hlavně ve vstupenkách rozdaných partnerským firmám. Jenda z nich, která lístky na české zápasy využila jako ceny do soutěže, dokonce předem počítá s tím, že někteří výherci nakonec nechají vstupenky propadnout a na stadiony nepřijdou.

Na sobotní zápas Čechů proti Srbsku a na úterní proti Německu proto shání komparzisty, kteří mají být připraveni obsadit místa, na která se výherci vstupenek nedostaví.

 

Vítejte v Česku :)

Posted by Český fotbal, pro fanoušky!!! on 18. červen 2015

„Na sobotu jsem hledal 18 komparzistů, na úterý 28. Už je to dalece překročeno, takže jsem některé zájemce musel odmítnout,“ vysvětlil Českému rozhlasu Marek Hübsch z promotérské společnosti, která firmě, co si nepřeje být jmenovaná, náhradní placené fanoušky zajišťuje.

Podle pokynů pro zájemce jedním z požadavků na komparsisty bylo, aby je utkání zajímalo a nezívali na tribuně nudou. Kromě zážitku dostanou jako odměnu ještě občerstvení zdarma. Ti náhradní fanoušci, kteří dorazí zbytečně, protože přijde skutečný majitel vstupenky, mají dostat náhradu 150 korun.

„Informaci slyším poprvé. Jediný program, kdy jsme distribuovali některé uvolněné vstupenky, bylo pro mládežnické týmy nebo pro školy v omezeném množství. To bych nenazval komparzem, jde o investici do budoucnosti českého fotbalu,“ ubezpečuje Petr Fousek, že firmou, která si komparz objednala, není samotná Fotbalová asociace.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme