LM: Arsenal remizoval s Barcelonou. Inter zdolal CSKA Moskva

Fotbalisté Arsenalu prohrávali v úvodním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů s Barcelonou už 0:2, nakonec však vybojovali cennou remízu 2:2, která jim dává naději na postup. Ve druhém utkání pak Inter Milán doma zvítězil těsně 1:0 nad CSKA Moskva.

Zlatan Ibrahimovič a Thomas Vermaelen bojují o míč

Zlatan Ibrahimovič a Thomas Vermaelen bojují o míč | Zdroj: ČTK

Katalánský velkoklub ovládl prvních 20 minut zápasu na Emirates Stadium. Hráči Arsenalu chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí a téměř se nepodívali za polovinu. Hosté se za první půli patnáctkrát pokusili o střelu, z toho jedenáctkrát v úvodních 15 minutách. Přesto londýnský tým velkému tlaku dokázal odolat.

Po příchodu ze šaten se však už Barcelona dokázala prosadit, Zlatan Ibrahimovič si zpracoval kolmou přihrávku za obranu a chytrým lobem nedal Almuniovi v bráně Arsenalu sebemenší šanci. V 59. minutě si pak švédský ostrostřelec celou situaci zopakoval, tentokrát však místo lobu zvolil nechytatelnou dělovku a svěřenci Josepa Guardioli mířili v té chvíli za jasným vítězstvím.

Domácí však vrátil do zápasu v 69. minutě střídající Theo Walcott, který se na trávník dostal místo Tomáše Rosického. Krátce po příchodu na hřiště vlétl anglický mladík do vápna a snížil na 1:2. Londýňané výrazně ožili a v 85. minutě bylo vyrovnáno. Kapitán Barcelony Puyol fauloval Fábregase a sám postižený proměnil pokutový kop.

Puyol byl navíc za svůj faul vyloučen a v odvetě na No Campu bude chybět. Ve Španělsku však nenastoupí ani Fabregas, kterého čeká trest za žluté karty. Nezahraje si tak na stadionu, kde fotbalově vyrůstal.

V druhém čtvrtfinále si pak Inter Milán na svém hřišti poradil s CSKA Moskva, v jehož dresu se v základní sestavě objevil i český útočník Tomáš Necid.

Tomáš Necid z CSKA Moskva přihlíží hlavičce Waltera Samuela z Interu Milán | Foto: ČTK/AP

Vyrovnaný duel rozhodla situace ze 65. minuty, Nizozemec Wesley Sneijder zatáhl míč středem hřiště, na šestnácte hostů našel Diega Milita a argentinský střelec se trefil přízemní ranou k tyči.

Inter mohl ještě zvýšit, ale Panděvovu střelu do prázdné branky vykopl na čáře Vasilij Berezuckij. Neujaly se ani další nebezpečné střely, a tak si Moskvané odvezli do úterní odvety nadějný výsledek 0:1, se kterým mohou favorita ještě potrápit.

Arsenal - Barcelona 2:2 (0:0)
Branky:
69. Walcott, 85. Fábregas z pen. - 46. a 59. Ibrahimovic. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). ČK: 84. Puyol (Barcelona). Diváci: 60.000.

Inter Milán - CSKA Moskva 1:0 (0:0)
Branka: 65. Milito. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 70.000.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít