LM: Barcelona a Šachtar Doněck jsou ve čtvrtfinále

Odvetné osmifinálové zápasy Ligy mistrů vyzněly pro domácí týmy. Barcelona vyhrála nad Arsenalem 3:1 a Šachťar Doněck porazil 3:0 AS Řím. Obě vítězná mužstva také postupují do čtvrtfinále nejprestižnější fotbalové soutěže.

Liga mistrů UEFA

Liga mistrů UEFA | Foto: UEFA

Šachťar Doněck si přivezl už z prvního utkání z Říma vítězství, které zvýraznil hned v osmnácté minutě český reprezentant Tomáš Hübschman. Po půlhodině hry mohl vyrovnat hostující Borriello, ale pokutový kop neproměnil, navíc byl v závěru prvního poločasu vyloučený po druhé žluté kartě Mexés.

Ve druhém poločase tak měl ukrajinský tým usnadněnou úlohu a početní výhody dokázal využít ještě ke dvěma gólům. Po hodině hry se prosadil Willian a tři minuty před závěrečným hvizdem uzavřel skóre Eduardo.

Barcelona vstupovala do utkání s jednogólovým mankem z prvního utkání. Arsenal nastoupil v základní sestavě s kapitánem české reprezentace Tomášem Rosickým i s uzdraveným útočníkem van Persiem.

V prvním poločase se hosté dlouho úspěšně bránili, ale přesto se Barcelona prosadila. Ve třetí minutě nastaveného času potrestal hrubou chybu Fabregase v rozehrávce Messi. Osm minut po přestávce však Arsenal vyrovnal, když si rohový kop Nasriho srazil do vlastní branky Busquets.

Bohužel anglické mužstvo doplatilo na nedisciplinovanost van Persieho, který po odpískání vystřelil na branku Barcelony a dostal druhou žlutou a tím pádem i červenou kartu. Od té chvíle domácí dostali soupeře pod obrovský tlak a brzy se radovali z druhého gólu, když se po krásné akci radoval Xavi.

Radost v ochozech ani nestačila vyprchat a po faulu Koscielného na Pedra proměnil pokutový kop Messi. Vrátit postupovou radost na anglickou stranu mohl z ojedinělého brejku útočník Bendtner, ale po přihrávce Aršavina špatně zpracoval míč a o šanci se připravil.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Šachtar Doněck - AS Řím 3:0 (1:0)
Branky: 18. Hübschman, 58. Willian, 87. Eduardo. Rozhodčí: Webb (Angl.). ČK: 41. Mexés (Řím). Diváci: 50.000. První zápas 3:2, postupuje Doněck.

FC Barcelona - FC Arsenal 3:1 (1:0)
Branky: 45.+3 a 71. z pen. Messi, 69. Xavi - 53. Busquets. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). ČK: 55. Van Persie (Arsenal). Diváci: 90.000. První zápas 1:2, postupuje Barcelona.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít