LM: Bayern postoupil přes Manchester. Dál jde také Lyon

Fotbalisté Manchesteru United nezopakují svoji loňskou finálovou účast v Lize mistrů. Anglický tým sice na svém hřišti porazil Bayern Mnichov 3:2, kvůli prohře 1:2 z prvního duelu si však semifinále nejprestižnější klubové soutěže světa zahraje německý tým. Druhým postupujícím se stal Olympique Lyon, jenž v Bordeaux dokázal zužitkovat svůj dvou brankový náskok z úvodního zápasu, a i přes prohru 0:1 je v semifinálové fázi.

Fotbalisté Manchesteru United Fletcher s Nanim se radují z branky v síti Bayernu Mnichov | Zdroj: ČTK

Zaplněné tribuny na Old Trafford sledovaly skvělý vstup domácích fotbalistů do utkání. Už ve 3. minutě vybojoval Rafael na pravém kraji míč, dlouhou přihrávkou našel Rooneyho, který na hranici vápna sklepl na nabíhajícího Gibsona, jenž tvrdou přízemní ranou překvapil Butta v bráně Bayernu Mnichov.

Svěřenci trenéra Alexe Fergusona úvod duelu zcela ovládli a o čtyři minuty později vedli už o dvě branky. Rooney krásně přenesl hru na pravou stranu, kde našel zcela volného Valenciu. Ten si pohrál s Badstuberem a nakonec míč naservíroval před branku, kde jej patičkou usměrnil do branky Portugalec Nani.

Bayern si první větší příležitost vypracoval v 39. minutě, Robben solidní přihrávkou vyslal Müllera, ten ještě celou akci vyšperkoval přesným pasem na Oliče, který sám postupoval na Van der Sara. Nizozemský brankář ovšem bravurně vyběhl a celou akci zlikvidoval.

Robben vystřelil postup Bayernu

Manchester však hned z protiútoku přidal třetí branku, aktivní Valencia znemožnil Demichelise, předložil přesnou přihrávku Nanimu, který krásnou ranou pod břevno nedal Buttovi žádnou šanci.

Skvělému fotbalu však nebyl v prvním poločase ještě konec, v samém závěru totiž Ivica Olič vrátil Mnichov do hry, když si v důrazném souboji odstavil Michaela Carricka a střelou z velkého úhlu na zadní tyč překvapil Van der Sara.

V 50. minutě si anglický klub zápas zkomplikoval, brazilský mladík Rafael, který do té chvíle dobře bránil hvězdu Bayernu Ribéryho, musel po druhé žluté kartě opustit hřiště.

A bavorský klub své šance dokonale využil v 74. minutě, Ribéry našel po rohu Robbena a ten fantastickou střelou z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě. Bayern v tu chvíli sice prohrával 2:3, tento výsledek mu však zaručoval postup.

Aly Cissoko z Lyonu proniká přes hráče Bordeaux Wendela s Alou Diarrou | Foto: ČTK/AP

Oslabený Manchester United se po inkasované brance snažil přidat postupový gól, proti dobře organizované defenzivě německého mužstva se ale prosadit nedokázal. Bayern se tak v semifinále nejprestižnější klubové soutěže světa utká s francouzským Lyonem.

Ve druhém čtvrtfinálovém odvetném utkání muselo totiž Bordeaux na svém hřišti dohánět ztrátu z prvního duelu, kdy prohrálo s Lyonem 1:3. A domácí také otevřeli skóre zápasu, branku do šatny vstřelil Marouana Chamakha, který se trefil z hranice malého vápna. Ve druhé půli však už žádný gól nepadl, a semifinále Ligy mistrů si tak zahraje Lyon.

Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Manchester United - Bayern Mnichov 3:2 (3:1)

Branky: 7. a 41. Nani, 3. Gibson - 43. Olič, 74. Robben. Rozhodčí: Rizzoli (It.). ČK: 51. Rafael (Manchester). Diváci: 76.612. První zápas 1:2. Postupuje Bayern.

Bordeaux - Olympique Lyon 1:0 (1:0)

Branka: 45. Šamach. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). Diváci: 32.000. První zápas 1:3. Postupuje Lyon.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít