LM: Čech dvakrát inkasoval, Basilej senzačně přehrála Chelsea

Fotbalisté londýnské Chelsea nezvládli vstup do základní skupiny Ligy mistrů a na domácím hřišti podlehli Basileji 1:2. Švýcarský celek ve druhém poločase dvakrát překonal brankáře Petra Čecha a otočil výsledek utkání ve svůj prospěch.

Fotbalisté Chelsea podlehli v prvním utkání základní skupiny Ligy mistrů Basileji 1:2 | Zdroj: Reuters

Brazilec Oscar sice poslal Chelsea v závěru první půle do vedení, trefy Salaha a Strellera však rozhodly o překvapivém vítězství Basileje. Tým trenéra Mourinha tak po sobotní ligové prohře 0:1 s Evertonem prohrál druhé utkání v řadě.

Bez zraněného Tomáše Rosického v sestavě zvítězil Arsenal na půdě Marseille, která až v nastavení středečního utkání korigovala proměněnou penaltou Ayewa na konečných 1:2. Branky hostů zaznamenali Walcott a Ramsey.

Hattrick Lionela Messiho pomohl Barceloně k jednoznačnému tříbodovému zisku v duelu s amsterdamským Ajaxem. Argentinský fenomén zvyšoval v 75. minutě na konečných 4:0, alespoň čestný zásah hostů odmítl o dvě minuty později Sigthorsson, který neproměnil penaltu.

1. kolo základní části fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Schalke - Steaua Bukurešť 3:0 (0:0)
Branky: 67. Uchida, 78. Boateng, 85. Draxler. Rozhodčí: Cakir (Tur.). Diváci: 49 358.

Chelsea - Basilej 1:2 (1:0)
Branky: 45. Oscar - 71. Salah, 81. Streller. Rozhodčí: Orsato (It.). Diváci: 40 358.

Skupina F:

Marseille - Arsenal 1:2 (0:0)
Branky: 90.+3 J. Ayew z pen. - 65. Walcott, 83. Ramsey. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). Diváci: 38 380.

Neapol - Dortmund 2:1 (1:0)
Branka: 29. Higuaín, 69. Insigne - 87. vlastní Zuňiga. Rozhodčí: Proenca (Portug.). ČK: 45.+1 Weidenfeller (Dortmund). Diváci: 55 766.

Skupina G:

Austria Vídeň - Porto 0:1 (0:0)
Branka: 55. L. González. Rozhodčí: Thomson (Skot.). Diváci: 37 500.

Atlético Madrid - Zenit Petrohrad 3:1 (1:0)
Branky: 40. Miranda, 64. Arda Turan, 80. Baptistao - 58. Hulk. Rozhodčí: Collum (Skot.). Diváci: 33 855.

Skupina H:

AC Milán - Celtic Glasgow 2:0 (0:0)
Branky: 82. Zapata, 86. Muntari. Rozhodčí: Stark (Něm.). Diváci: 54 623.

FC Barcelona - Ajax Amsterodam 4:0 (1:0)
Branky: 22., 55. a 75. Messi, 69. Piqué. Rozhodčí: Oddvar Moen (Nor.). Diváci: 79 412.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít