LM: Chelsea ani napodruhé nestačila na Basilej, prohrála také Barcelona

Fotbalisté Basileje v základní skupině letošní Ligy mistrů i podruhé přehráli favorizovanou Chelsea s Petrem Čechem v bráně. Švýcarskou senzaci tentokrát zařídil pozdní brankou záložník Salah, který tak zajistil svému mužstvu posun na druhé místo v tabulce skupiny E.

Brankář Petr Čech (vpravo) a útočník Fernando Torres s Chelsea v utkání Ligy mistrů v Basileji  neuspěli, tamnímu celku podlehli 1:0

Brankář Petr Čech (vpravo) a útočník Fernando Torres s Chelsea v utkání Ligy mistrů v Basileji neuspěli, tamnímu celku podlehli 1:0 | Zdroj: Reuters

Na prvním místě zůstává právě Chelsea, která si i přes porážku zajistila účast v osmifinále milionářské soutěže. O další postupové místo tak budou v posledním kole bojovat týmy Basileje a Schalke 04.

Dalším překvapením úterního programu je prohra Barcelony na hřišti amsterdamského Ajaxu. Španělský gigant v prvním poločase po brankách Serea s Hoesenem dvakrát inkasoval a ve druhé půli už ztrátu smazat nedokázal. K dispozici měl přitom dlouhou početní výhodu, prosadit se však dokázal z penalty hned po Veltmanově vyloučení pouze Xavi.

K vítězství Arsenalu v souboji s Marseille přispěl český záložník Tomáš Rosický. Reprezentační kapitán strávil na hřišti 75 minut a byl u všeho podstatného. Londýnskému celku zařídil vedení hned v úvodních vteřinách zápasu Jack Wilshere, stejný hráč přidal v 65. minutě také druhou branku, a byl tak hlavní postavou duelu, ve kterém nakonec Arsenal zvítězil 2:0.

Aktuální lídr anglické Premier League se výhrou nad Marseille přiblížil postupu do jarní fáze Ligy mistrů. O účast v osmifinále bojují ve stejné skupině také dnešní soupeři Dortmund s Neapolí. Vzájemné utkání lépe zvládl německý celek, který zvítězil 3:1.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít