LM: Dva Tomášové bojují o čtvrtfinále

Fotbalisté Arsenalu a Šachtaru hráli na podzim ve stejné skupině Ligy mistrů, teď si pro změnu mohou ve stejný čas zajistit účast ve čtvrtfinále prestižní soutěže. Klubům Tomášů Rosického a Hübschmana k tomu může stačit díky jednobrankovým výhrám 2:1 a 3:2 z prvních duelů stejný nebo podobný výsledek. Ale jeden podstatný rozdíl před osmifinálovými odvetami najdeme.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Jde totiž o to, kde budou Arsenal a Šachtar těsný náskok z prvního duelu hájit. Zatímco ukrajinský klub může k těmto účelům v zápase proti římskému AS využít domácí Donbass Arénu, kde zatím v této pohárové sezóně pouze vítězí, londýnský celek musí na barcelonský Nou Camp.

A tedy tam, odkud se soupeři v posledních letech nevracejí zrovna s pořízenou. Ostatně, právě fotbalisté Arsenalu si ještě jistě pamatují, jak špatně se jim odtud loni po porážce 1:4 cestovalo domů. Nemohla za to islandská sopka, ale argentinský uragán Messi, který provětral obranu Londýňanů jen skutečně málo vídaným způsobem.

00:00 / 00:00

"Byla to tak trochu Lionel Messi show," vzpomíná na loňský debakl manažer Arsenalu Arséne Wenger. Jeho svěřenci sice na Nou Campu ve čtvrtfinálové odvetě Ligy mistrů brzy vedli, jenže poměrně brzy také přišli o veškeré naděje. Zmíněný argentinský útočník tehdy vstřelil ještě do přestávky tři ze svých čtyř branek v utkání a zvládl to za pouhých jednadvacet minut.

Když už jsme u stopáže, Tomáš Rosický si tenkrát zahrál 78 minut. S něčím takovým dnes vzhledem k větší konkurenci v týmu spíše nemůže než může počítat, ale radovat by se z postupu klidně mohl. I proto, že budou Barceloně v domácí odvetě chybět oba elitní stopeři. Stále zraněný kapitán Puyol a vykartovaný Piqué.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít