LM: Fotbalisté Barcelony se proti AC Milán pokusí smazat dvoubrankové manko

Zbytek letošní sezóny fotbalové Barcelony by mohl být trochu chudý. Ze španělského poháru už vypadla a dnes večer možná skončí i v Lize mistrů. V odvetě osmifinále proti AC Milán totiž musí vymazat náskok italského týmu z prvního zápasu 2:0.

Barcelona's Xavi Hernandez (C) fights for the ball against Granada's goalkeeper Tono Martinez (R) after a Lionel Messi (L) shot during their Spanish First Division soccer league match at Camp Nou stadium in Barcelona  September 22, 2012

Barcelona's Xavi Hernandez (C) fights for the ball against Granada's goalkeeper Tono Martinez (R) after a Lionel Messi (L) shot during their Spanish First Division soccer league match at Camp Nou stadium in Barcelona September 22, 2012 | Zdroj: Reuters

Pro Barcelonu ideální možnost dokázat, že je stále tím nejlepším týmem světa. Pro postup potřebuje dát minimálně 3 góly, a to se jí v posledních devíti zápasech povedlo jen jednou.

"Nebojím se, protože to bude stejně náročný zápas jako ten první. Jeden gól by nám také nemusel stačit, protože fotbal dokáže být občas hodně zvláštní a proti nám stojí tým, který má potenciál k tomu dát hodně gólů," tuší kouč AC Massimiliano Allegri.

00:00 / 00:00

Šlágr Ligy mistrů mezi Barcelonou a AC Milán slibuje hodně branek

Když dá Milán jeden gól, Barcelona potřebuje pro postup už minimálně čtyři, a to jsou pro fotbalového fanouška hodně příjemné počty slibující napínavý fotbal.

"Jestli dá Milán gól, tak to bude nesmírně složité, musíme být v obraně hodně opatrní. A dokud rozhodčí naposledy nezapíská, budeme bojovat o vítězství. Před čtrnácti lety tady na Nou Campu prohrával Manchester United ve finále s Bayernem Mnichov 0:1 a během minuty utkání otočil. I jedna minuta je dost dlouhá doba a ve fotbale se do toho posledního hvizdu se může stát hodně věcí," připomíná obránce katalánského týmu Gerard Piqué jeden z nejslavnějšího obratů a na úkor AC Milán musíme připomenout ještě jeden.

Ve finále Ligy mistrů na jaře 2005 vedl po poločase nad Liverpoolem 3:0, ale titul po penaltách nakonec získal anglický klub. A to přidává Kataláncům odvahu.

"Hřiště bude přesně podle našich představ, naprosto perfektní. Fanoušci stojí za námi, a my už musíme jen přidat jiskru, zatlačit soupeře a odevzdat všechno, co můžeme," slibuje Piqué beze známky strachu z vyřazení. Přitom takhle brzo Barcelona nevypadla už šest let a jestli duel s Milánem nezvládne, bude mít jednu z nejchudších sezón poslední doby. Utkání FC Barcelona - AC Milán začíná ve tři čtvrtě na devět.

Martin Charvát, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít