LM: Fotbalisté Doněcku porazili Chelsea, Juventus remizoval v Nordsjaellandu

Favorité ve fotbalové Lize mistrů nebudou na úterní večer vzpomínat v dobrém. Nebo alespoň někteří. Juventus remizoval v v Kodani s Nordsjaellandem 1:1 a Chelsea dokonce prohrála na hřišti Doněcku 1:2. Týmy Barcelony i Manchesteru United v domácích duelech prohrávaly, ale nakonec své zápasy otočiy a zvítězily.

Štastný Javier Hernández pomohl svými brankami otočit zápas s Bragou

Štastný Javier Hernández pomohl svými brankami otočit zápas s Bragou | Zdroj: Reuters

Fotbalisté Šachtaru Doněck rozjásali domácí publikum hned ve třetí minutě, když se dostal odražený míč k Teixeirovi, který překonal Petra Čecha v brance obhájců trofeje. Na začátku druhého poločasu zvýšil po rychlém protiútoku Fernandinho a hosté už stačili jen snížit Oscarem na 1:2 v 88. minutě.

Velmi zajímavý duel se šťastným koncem pro domácí viděli fanoušci v Manchesteru. United už ve dvacáté minutě prohrávali po dvou brankách Alana 0:2. S rychlým snížením přišel ve 25. minutě Hernández, který svoji hlavičkou snížil na 1:2.

Ve druhém poločase nejprve vyrovnával z bezprostřední blízkosti Evans, k němuž doputoval míč po ose Van Persie, Carrick. V 75. minutě pak obrat dokonal svým druhým gólem v utkání Hernández, který se prosadil opět hlavou.