LM: Inter porazil Chelsea. Čech kvůli zranění lýtka nedohrál

Fotbalisté CSKA Moskva v sestavě s českým reprezentantem Tomášem Necidem remizovali v úvodním utkání osmifinále Ligy mistrů se španělskou Sevillou 1:1. Inter Milán zdolal londýnskou Chelsea 2:1. Český brankář anglického klubu Petr Čech z utkání ve druhém poločase pro zranění nohy odstoupil.

Liga mistrů UEFA

Liga mistrů UEFA | Foto: UEFA

Inter Milán - FC Chelsea 2:1 (1:0)

Velmi zajímavý zápas nabídlo osmifinále fotbalové Ligy mistru mezi domácím Interem Milán a londýnskou Chelsea. Vedoucí tým italské Série A se dostal do vedení už ve třetí minutě, Diego Milito se uvolnil kolem laxně bránícího Johna Terryho a přesným pokusem k bližší tyči nedal Čechovi v bráne hostů šanci.

Anglický tým měl poté převahu, gólového úspěchu ve však dočkal až po příchodu ze šaten. V 51. minutě se povedenou přízemní střelou prosadil Kalou. Domácí, kteří se především spoléhali na rychle brejky, odpověděli už po čtyřech minutách. Cambiasso nejprve prudkou ránou trefil jen jednoho z obránců, ale opakovaný pokus si už cestu do sítě našel.

V šedesáté minutě prožil nepříjemný okamžik český gólman Petr Čech. Ten na zadní tyči nikým neatakován stáhl centrovaný míč, při dopadu si ale pochroumal nohu a utkání pro něj skončilo.

Český brankář musel být dokonce odnesen ze hřiště na nosítkách. V bráně ho nahradil Portugalec Hilário. Zprvu se zdálo, že Čech může mít vážně poraněné koleno, to však vyloučil trenér Carlo Ancelotti. Podle něj se jedná o poranění lýtka.

Chelsea mohla utkání vyrovnat po šanci Lamparda, Júlio César však jeho pokus zlikvidoval. Londýňané si tak z Milána odvážejí prohru 1:2.

Branky: 3. Milito, 55. Cambiasso - 51. Kalou. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). Diváci: 65.000

CSKA Moskva - FC Sevilla 1:1 (0:1)

Diváky v moskevském mrazu zahřáli svou aktivitou nejdříve domácí hráči, přestože hráli první soutěžní utkání od prosince. Na hrotu CSKA nastoupil osamocený Necid, který v páté minutě vybojoval míč, pro Gonzáleze, ten ale mířil nad. O tři minuty později Necid vypálil sám těsně vedle.

Gólově se ale prosadila Sevilla. Ve 25. minutě otevřel skóre po průniku Jesúse Navase Negredo. Gólu pomohlo zaváhání stoperské dvojice i brankáře Akinfejeva, kteří Navasův cent minuli.

Sevilla pak držela míč na svých kopačkách a ofenzivní hráče CSKA k ničemu nepostila. To platilo i po přestávce, ale jen do 66. minuty. Když to nešlo kombinačně, zkusil González střelu a z dobrých pětatřiceti metrů pálil přesně.

Vzápětí mohli hosté jít opět do vedení, ale Perottimu chyběly k centrovanému míči jen centimetry. V závěru utkání byl opět vidět Tomáš Necid, který se třikrát dostal ke střele a pět minut před koncem byl blízko vítězné brance. Po sólu se dostal sám až před brankáře Palopa, udělal mu kličku, gólman ale přesto dokázal špičkou kopačky vyrazit míč na roh.

Branky: 66. González - 25. Negredo. Rozhodčí: Brych (Něm.). Diváci: 15.000.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít