LM: Lewandowski dal Realu 4 góly a Dortmund si do Madridu poveze výhru 4:1

Fotbalisté Dortmundu napodobili v semifinále Ligy mistrů ligové konkurenty z mnichovského Bayernu. Španělskému velkoklubu nastříleli na domácím hřišti také čtyři branky a porazili Real Madrid 4:1. Skvělý večer prožil polský útočník Lewandowski, který vstřelil všechny branky Borussie.

Fotbalisté Dortmundu se radují z gólu v semifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid | Zdroj: Reuters

Lépe do utkání vstoupili domácí. Už v 7. minutě si vzal míč Reus, po dlouhém sólu se dostal ke střele, ale López předvedl výborný zákrok. Real se ale z šance domácích ani nestačil vzpamatovat a prohrával 0:1.

Götze poslal míč do pokutového území, Lewandowski se pohotově uvolnil a otevřel skóre zápasu. Zbytek prvího poločasu se odehrál bez větších šancí, ale pak přišla 43. minuta a Hummels velkou chybou nabídl Realu vyrovnání. Prosadil se do prázdné branky Ronaldo.

Neuběhlo ani pět minut ze druhého poločasu a svou druhou branku v utkání vstřelil Lewandowski. V 55. minutě už to bylo k radosti domácích fanoušků 3:1 a střelcem byl opět rodák z Varšavy ve službách Borussie.

Suverénně největší hvězda utkání se v 67. minutě prosadila počtvrté, a protože už do konce zápasu gól nepadl, povezou si dortmundští do Madridu velmi slibný náskok 4:1.