LM: Manchester United vyhrál na hřišti Schalke 2:0 a je blízko finále

Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v úvodním semifinále Ligy mistrů na hřišti Schalke 04. Anglický tým se tak přiblížil postupu do finále. Manchester byl po celý zápas jednoznačně lepší a od vyšší prohry zachránil Schalke brankář Neuer. Manchester rozhodl o své výhře dvěma góly mezi 67. a 69. minutou, když skórovali Giggs a Rooney. Odveta se hraje příští středu v Manchesteru.

Ryan Giggs střílí úvodní gól Manchesteru United v semifinále LM na hřišti Schalke | Zdroj: ČTK

Manchester ovládl zápas od úvodních minut. Zatímco hosté útočili a zahazovali velké šance, domácí se jen s obtížemi bránili. Jen díky skvělému výkonu brankáře Manuela Neuera byl po prvním poločase stav nerozhodný 0:0. Především mexickému útočníkovi Hernándezovi se bude o německém gólmanovi asi ještě hodně dlouho zdát, Neuer ho vychytal hned čtyřikrát.

Ve druhém poločase Manchester stále útočil, ale domácí hru na chvíli vyrovnali. V 67. minutě ale Rooney ideální přihrávkou našel Giggse a ten poprvé překonal Neuera. Hned za dvě minuty se trefil sám Rooney a rozhodl o zasloužené výhře United.

Schalke se do šancí prakticky nedostávalo, pozorného brankáře Edwina Van der Saara vyzkoušeli spíše střelami zdálky. Bez šance byl i útočník Raúl, který nedostal od svých spoluhráčů žádnou gólovou přihrávku.

Schalke 04 - Manchester United 0:2 (0:0)

Branky: 67. Gigs, 69. Rooney. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.). ŽK: Metzelder, Sarpei - Fabio. Diváci: 52.000 (vyprodáno)

Schalke: Neuer - Učida, Metzelder, Matip, Sarpei (72. Escudero) - Farfán, Papadopulos, Jurado (82. Draxler), Baumjohann (53. Kluge) - Edu, Raúl. Trenér: Rangnick

Manchester: Van der Sar - Fabio, Ferdinand, Vidič, Evra - Valencia, Carrick, Giggs, Pak Či-song (73. Scholes), Hernández (73. Anderson) - Rooney (83. Nani). Trenér: Ferguson