LM: Plzeň prohrála s Bayernem i doma, tentokrát jen 0:1

Ani na čtvrtý pokus se fotbalisté Plzně v letošním ročníku Ligy mistrů nedočkali bodového zisku. V odvetném utkání s Bayernem Mnichov sice předvedli mnohem lepší výkon, než na německé půdě, přesto s obhájcem triumfu prohráli 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil v 65. minutě Mandžukič.

Plzeňský Michal Ďuriš mezi dvěma hráči Bayernu Mnichov

Plzeňský Michal Ďuriš mezi dvěma hráči Bayernu Mnichov | Zdroj: ČTK

Pořádné vzrušení nastalo ve Štruncových sadech už ve druhé minutě zápasu, když Contento v pokutovém území zastavil Tecla a domácí publikum se dožadovalo odpískání penalty. Za další dvě minuty se ke střele dostal Ďuriš. Nebezpečná situace to sice nebyla, alespoň si však domácí připsali vůbec první střelu na branku Bayernu z obou utkání.

Bayern se bez zraněného Robbena rozehrával opatrněji, přesto dokázal zahrozit průniky Ribéryho. Brankář Kozáčik pak skvěle zasáhl při standardce Alaby, kdy vytáhl nad branku míč míříci do horního rohu. Schweinsteiger zase z nenápadné akce v 16. minutě trefil tyč.

Po půlhodině hry vystřelil z dálky Petržela, ovšem brankář Neuer byl včas na svém místě a navíc byl odpískán ofsajd. Stejný hráč si podobnou akci ještě zopakoval, jenom tentokrát mířil příliš vysoko.

Roman Adamov z Plzně běží za míčem v zápase s Bayernem | Foto: ČTK

Blíže gólu byl v 36. minutě po centru Horvátha Kolář, ale jeho hlavička asi o metr přeletěla břevno hostující branky. Před koncem prvního poločasu se rozeběhl za dlouhým centrem Petržela a Neuer musel vyběhnout mimo pokutové území a odhlavičkovat balon do bezpečí.

Na začátku druhého dějství se mohli radovat hráči Bayernu. Lahm si narazil míč se Schweinsteigerem a dokázal překonat i Kozáčika, k velké úlevě domácích fanoušků míč ve skluzu odvrátil mimo tyče obránce Čišovský.

Hráči Bayernu přidali na obrátkách. Po rohu si naběhl na hlavičku Müller, trefil míč těsně nad branku. V 56. minutě si na dlouhý balon za obranu zaběhl po levé straně Ribéry, Kozáčik jeho velkou šanci vyrazil ramenem.

V 59. minutě vystřídal Müllera Mandžukič a vysokému útočníkovi stačilo šest minut k tomu, aby otevřel skóre zápasu. Stačilo mu dobře se postavit v pokutovém území a Kozáčik proti jeho dobře umístěné hlavičce neměl nárok.

Hráči Bayernu pomáhají z trávníku Pavlu Horváthovi | Foto: ČTK

Fotbalisté Plzně dnes rozhodně nepůsobili tak odevzdaným dojmem jako při zápase v Mnichově, ale těžce vydřené příležitosti nedokázali zužitkovat. Střelu aktivního Tecla z levé strany Neuer se štěstím vyrazil a rozběhnutého Ďuriše poté včas od balonu odstavil Contento.

Devět minut před koncem zápasu se plzeňskou obranou protáhl Götze, udělal kličku i Kozáčikovi, ale ve finální fázi se nedokázal rozhodnout, zdai bude výhodnější vystřelit nebo přihrát Mandžukičovi, takže celá akce Bayernu vyšla do ztracena.

Liga mistrů UEFA - 4. kolo:

Viktoria Plzeň - Bayern Mnichov 0:1 (0:0)
Branka: 65. Mandžukič.
Rozhodčí: Lahoz - Devis, Rodriguez (všichni Šp.).
ŽK: Hubník, Kolář, Horváth (všichni Plzeň).
Diváci: 11 360.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Procházka, Čišovský, Hubník (75. Řezník) - Hořava, Horváth - Petržela, Kolář, Ďuriš (84. Pospíšil) - Tecl (87. Bakoš). Trenér: Vrba.
Bayern: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Contento, Alaba - Lahm - Götze (87. Weiser), Schweinsteiger (59. Martínez), Kroos, Ribéry - Müller (59. Mandžukič). Trenér: Guardiola.

Skupina A:
Šachtar Doněck - Leverkusen 0:0
San Sebastian - Manchester United 0:0
Skupina B:
Juventus Turín - Real Madrid 2:2 (1:0)
FC Kodaň - Galatasaray Istanbul 1:0 (1:0)
Skupina C:
Paris St. Germain - Anderlecht Brusel 1:1 (0:0)
Olympiakos Pireus - Benfica Lisabon 1:0 (1:0)
Skupina D:
Manchester City - CSKA Moskva 5:2 (3:1)
Branky: 30., 51. a 90. Negredo, 3. z pen. a 20. Agüero - 45. a 71. z pen. Doumbia.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít