LM: Plzeň prohrála v Manchesteru 2:4, o třetí místo ve skupině bude bojovat s CSKA

Fotbalisté Plzně prohráli také ve svém pátém utkání základní skupiny Ligy mistrů. Na hřišti Manchesteru City sice Západočeši dvakrát skórovali, to ale na body ani tentokrát nestačilo. Svému soupeři podlehla Viktoria 2:4 a o účast v jarní fázi Evropské ligy tak bude v závěrečném utkání bojovat s CSKA Moskva.

Plzeňský útočník Stanislav Tecl (vpravo) v souboji s Martinem Demichelisem z Manchesteru City během utkání základní skupiny Ligy mistrů | Zdroj: Reuters

Manchester poslal do utkání silnou základní jedenáctku, i přes jistotu postupu zůstali z tradičních opor na lavičce pouze Jesús Navas a Yaya Touré. Kromě dvou zmíněných poslal trenér Pellegrini do utkání s Plzní nejsilnější možnou sestavu.

Z jiných důvodů než v případě Tourého s Navasem chyběl v sestavě Plzně lídr obranných řad David Limberský, který kvůli žaludečním potížím do utkání nezasáhl. Na místě levého obránce tak nastoupil Roman Hubník.

Úvodní minuty zápasu Plzeňští zvládali a s úspěchem dokázali nabourávat domácí rozehrávku. K vidění tak byly pouze neúspěšné pokusy Kolarova s Džekem, z pohledu Viktorie se navíc hráčům naskýtaly příležitosti k přechodům do protiútoků.

00:00 / 00:00

Utkání mezi Manchesterem City a Plzní sledoval reportér Jan Kaliba

Domácí poprvé zahrozili po čtvrthodině hry, kdy nikým neatakovaný Nasri z dvaceti metrů nastřelil břevno plzeňské branky. Francouzský záložník vzápětí znovu nebezpečně zakončoval, povedený centr Agüera ale ani tentokrát mezi tři tyče umístit nedokázal.

K vedení domácímu mužstvu pomohla až penalta. Sergio Agüero nejprve v hostujícím pokutovém území nastřelil ruku Rajtorala, rozhodčím odpískaný pokutový kop poté ve 33. minutě sám bezpečně proměnil. Před inkasovanou brankou přitom svěřenci trenéra Vrby řádně zahrozili gólovými pokusy Rajtorala s Ďurišem.

Chvíli poté, co Rajtoral spálil další slibnou šanci, už se ale Západočeši dočkali vyrovnání. Zařídil ho Tomáš Hořava, který po skvělé přihrávce z hranice pokutového území poprvé překonal gólmana Harta.

Trefa plzeňského záložníka pečetila nerozhodné skóre prvního poločasu, ve kterém český mistr rozhodně nezklamal. Svému soupeři dokázal být vyrovnaným soupeřem, což přestalo platit v úvodních minutách druhé pětačtyřicetiminutovky. Ty už se odehrávaly za absence střelce manchesterské branky Agüera, kterého vystřídal Jesús Navas.

Druhý poločas rozhodl

Viktorii nejprve zachránil od inkasované branky gólman Kozáčik, jehož fantastický zákrok proti hlavičce Fernandinha ještě udržel vyrovnané skóre. Přesto se v 65. minutě City podruhé dostalo do vedení, když se po spolupráci střídajících Tourého s Navasem a přesném centru druhého jmenovaného bez potíží prosadil aktivní Nasri.

Český celek ale znovu dokázal reagovat nejlepším možným způsobem. Kolářův projektil z velké dálky ještě Hart vytěsnil, následná akce Západočechů už ale znamenala druhé vyrovnání. Kolář přistrčil Horváthův centr Teclovi, který zblízka rozvlnil domácí síť - 2:2.

Za vyrovnaného stavu se hosté znovu herně zvedli a především šikovností Pavla Horvátha dokázali víckrát ohrozit Hartovu branku. O to větším zklamáním byl pro Plzeň moment ze 78. minuty. Navasovu přihrávku napříč pokutovým územím nikdo z bránících hráčů nezachytil, útočník Negredo už proto neměl žádný problém zakončit do opuštěné branky.

Také potřetí mohli Plzeňští vyrovnat, stejně jako v několika předchozích případech ale chyběla Rajtoralovi přesnost v zakončení. A tak to byli domácí, kteří gólovou hlavičkou Džeka definitivně rozhodli o svém vítězství.

Viktoria se za svůj výkon z duelu v Manchesteru nemusí stydět, favoritovi ale nakonec podlehla 2:4. O účast v jarní části Evropské ligy tak bude plzeňský celek bojovat v domácím utkání proti CSKA Moskva. Vrbův tým musí ruského soupeře pro pokračování v evropských pohárech bezpodmínečně porazit.

Ve hře o postup je Plzeň díky Bayernu Mnichov, který ve středečním klání zvítězil 3:1 právě na hřišti CSKA. Bavorský celek ziskem tří bodů potvrdil vedení v tabulce skupiny D.

5. kolo základní fotbalové Ligy mistrů:

Skupina D:

Manchester City - FC Viktoria Plzeň 4:2 (1:1)
Branky: 33. Agüero z pen., 65. Nasri, 79. Negredo, 89. Džeko - 43. Hořava, 69. Tecl. Rozhodčí: Aydinus - Ok, Tascioglu (všichni Tur.). ŽK: Milner, Demichelis, Touré - Čišovský.

Manchester: Hart - Richards, Demichelis, Lescott, Kolarov - Milner, Fernandinho (64. Touré), Javi García, Nasri (75. Negredo) - Džeko, Agüero (46. Navas). Trenér: Pellegrini.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Hubník - Horváth, Hořava - Petržela (74. Kovařík), Kolář (86. Bakoš), Ďuriš (90. Wágner) - Tecl. Trenér: Vrba.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít