LM: Plzeň uhrála po hektickém závěru remízu s AC Milán

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali v posledním utkání v základní skupině Ligy mistrů s AC Milán 2:2. Pojistili si tak v tabulce třetí místo a také postup do play-off Evropské ligy. Ve druhém utkání skupiny H porazila Barcelona běloruský Borisov 4:0.

Plzeňský Michal Ďuriš (uprostřed) se raduje poté, co vyrovnal proti AC Milán v nastaveném čase na 2:2 | Zdroj: ČTK

Sympatickou plzeňskou snahu z prvního poločasu potopil kolaps těsně po přestávce. Hráči Viktorie během dvou minut vyrobili dvě fatální chyby, kterých Brazilci Pato s Robinhem s chutí využili. Milán tak rychle vedl 2:0.

Hororová pasáž utkání ale nakonec posloužila jenom jako pozadí pro pohádkové vyvrcholení. Plzeňští hráči neztratili chuť útočit, a to se jim vyplatilo v úplném závěru.

Nejprve se trefil po Bakošově nabídce v té době už na hrotu vysunutý stoper Bystroň a v poslední sekundě nastavení pak euforie vygradovala Ďurišovým vyrovnáním.

Hráči Plzně nakonec skončili v tabulce skupiny H na třetím místě a na jaře si zahrají play-off Evropské ligy. Do další fáze prestižní Ligy mistrů se dostali vítězná Barcelona a druhý AC Milán.

Fotbalová Liga mistrů - skupina H, 6. kolo:

Viktoria Plzeň - AC Milán 2:2 (0:0)
Branky: 89. Bystroň, 90.+3 Ďuriš - 47. Pato, 48. Robinho. Rozhodčí: Vad - Ring, Kispal (všichni Maď.). ŽK: Ďuriš - Ambrosini. Diváci: 19.854

Plzeň: Čech - Rajtoral, Bystroň, Čišovský, Limberský - Horváth, Jiráček (28. Darida) - Petržela, Kolář (67. Ďuriš), Pilař (85. Hora) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Milán: Amelia - De Sciglio, Mexes, Bonera, Taiwo (89. Zambrotta) - Ambrosini - Emanuelson, Seedorf, Nocerino (40. Thiago Silva) - Pato, Robinho (81. Christante). Trenér: Allegri.

FC Barcelona - Borisov 4:0 (1:0)