LM: Plzeň v Minsku našla nečekaného hrdinu Ševinského

Určitě znáte příběh pohádkového Honzy, který - ač všemi podceňovaný a vysmívaný - nakonec dosáhl úspěchu a štěstí. Variace na tuhle zápletku byla před několika hodinami k vidění v Minsku. Fotbalisté Plzně tam zvítězili 1:0 nad BATE Borisov, přeskočili svého soupeře v tabulce skupiny "H" Ligy mistrů a mají skoro jisté přezimování v evropských pohárech. Výraznou měrou se na tom podílel i muž, který pouze zaskakoval za potrestaného Mariána Čišovského a jehož výkonu se mnozí předem báli. František Ševinský ale dokázal, že zbytečně.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňští fotbalisté slaví v běloruské mlze vítězství nad Borisovem

Plzeňští fotbalisté slaví v běloruské mlze vítězství nad Borisovem | Zdroj: Reuters

"Franta je takový náš žolík, co se týče stoperů. Když se něco stane, tak máme jistotu, že může kdykoliv naskočit za kohokoliv a zvládne to zodpovědně. Myslím, že i hra BATE mu vyhovovala, protože to nebylo o nějakých velkých sprintech, ale spíš o dobrém postavení. To má Franta skvělé a ten zápas zvládl velice dobře," pochvaluje si plzeňský trenér Pavel Vrba

Ve skupinové fázi Ligy mistrů vůbec poprvé měnil složení základní sestavy, co se hráčů v poli týče. Sázka na stále stejné fotbalisty má jistě řadu výhod, jenže pak vám obvyklá opora vypadne a musíte vsadit na nerozehraného náhradníka.

Přehrát

00:00 / 00:00

S nečekaným plzeňským hrdinou mluvil v Bělorusku Jan Kaliba

Ševinský tuhle roli zvládl výtečně. Pomohly mu k tomu prý tři věci - povaha, věk a plodný vztah s partnerkou.

"Já jsem klidný, až doma poslouchám, že bych to měl víc prožívat. Jelikož je mi 32 a mám rodinu, tak mě snad už nemůže nic rozhodit," usmívá se František Ševinský.

Může tím myslet i vzpomínku na minelu z letního zápasu kvalifikace Ligy mistrů, po které šel Trondheim v Plzni do vedení a postup byl chvíli v ohrožení. U některých fanoušků si zejména tímto momentem vysloužil nálepku nepříliš spolehlivého obránce, který je platný na lavičce náhradníků, odkud mužstvu nemůže ublížit.

Teď se mu ale tuhle pověst daří měnit. Nepropadl jako střídající hráč proti Barceloně a proti Borisovu svým výkonem vyčníval. "Proti Barceloně to byl takový zážitek. Tohohle zápasu si cením víc, protože jsem byl u vítězství, které možná rozhodne o postupu," porovnává nečekaný plzeňský hrdina.

Ševinský zná svou roli, do základní jedenáctky se nehrne

Ani úspěšný záskok mu ale natrvalo do základní sestavy nepomůže. "Já už jsem s tím smířený od minulého léta, kdy se se mnou trenér a vedení dohodlo, že budu ten třetí, který čeká - když to řeknu ošklivě - až se někdo zraní a bude potřeba zaskočit. Já jsem to přijmul, takže si nemám na co stěžovat," říká František Ševinský.

Takže tenhle příběh vlastně nemůže skončit špatně, ani po návratu Čišovského do základní sestavy. Jeho úspěšný náhradník může být spokojený s tím, že v Bělorusku napsal kapitolu o tom, jak podceňovaný Franta k respektu přišel.

Jan Kaliba, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme