LM: Real porazil Galatasaray 3:0, Málaga hrála s Dortmundem bez branek

Real Madrid rázně vykročil za postupem do semifinále Ligy mistrů. Na svém stadionu porazili svěřenci trenéra Mourinha turecký Galatasaray 3:0. V dalším zápase středečního programu remizovala španělská Málaga s německým Dortmundem.

Fotbalisté Realu Madrid se radují z branky ve čtvrfinále Ligy mistrů

Fotbalisté Realu Madrid se radují z branky ve čtvrfinále Ligy mistrů | Zdroj: Reuters

Fotbalisté Realu Madrid se prosadili už v 9. minutě. Portugalec Ronaldo dostal balón od Özila a levou nohou přehodil brankáře hostů. Za dalších 20 minut to bylo už 2:0 pro domácí. Z pravé strany nacentroval balón Essien a Benzema přesnou střelou k tyči rozradostnil domácí fanoušky podruhé.

Navzdory dvěma brankám Realu byl první poločas celkem vyrovnaný a v podobném duchu pokračoval zápas i ve druhé části. Branky se dočkali opět domácí. V 73. minutě nacentroval Alonso míč do pokutového území a hlavou se prosadil Higuaín. Do konce zápasu už se skóre nezměnilo a tak si Španělé povezou do Turecka třígólový náskok

V Zápase mezi Málagou a Dortmundem se jako první dostali do zajímavé příležitosti hosté. Götze ve 14. minutě ale z hranice vápna vystřelil jen velmi slabě. Ve 28. minutě se do šance dostali i domácí. Díky zaváhání Reuse se míč dostal téměř k Saviolovi, tomu ale ve skluzu chyběl k balónu ještě kousek a dortmundský brankář chybu spoluhráče na poslední chvíli napravil.

I ve druhé půli viděli diváci ve Španělsku zajímavé akce na obou stranách, ale ani jeden celek svých příležitostí nevyužil a zápas skončil nerozhodně 0:0.

Výsledky čtvrtfinálových utkání fotbalové Ligy mistrů
Málaga - Borussia Dortmund 0:0
Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.)
ŽK: Weligton, Antuněs, Iturra – Grosskreutz
Diváci: 28 963
Málaga: Caballero - Gamez, Weligton, Demichelis, Antuněs - Toulalan, Iturra - Joaquín, Julio Baptista (76. Santa Cruz), Isco (87. Duda) - Saviola (67. Portillo). Trenér: Pellegrini.
Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Santana, Schmelzer - Gündogan, Kehl (80. Bender) - Grosskreutz, Götze (90.+2 Kirch), Reus (69. Schieber) - Lewandowski. Trenér: Kloop

Real Madrid - Galatasaray Istanbul 3:0 (2:0)
Branky: 9. Ronaldo, 29. Benzema, 73. Higuaín. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andaas (všichni Nor.)
ŽK: Essien, Ramos, Modrič - Nounkeu, Melo, Yilmaz, Drogba
Diváci: 70 000
Real: López - Essien, Varane, Ramos, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso - Di Mária (85. Pepe), Özil (80. Modrič), Ronaldo - Benzema (65. Higuaín). Trenér: Mourinho
Galatasaray: Muslera - Eboue, Kaya, Nounkeu, Riera (83. Amrabat) - Sneijder (46. Zan), Melo, Inan, Altintop (78. Bulut) - Yilmaz, Drogba. Trenér: Terim

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít