LM: Spartak smetl Žilinu, vyhrály i Chelsea, Arsenal nebo Šachtar

Střet s vrcholným evropským fotbalem je zatím pro Žilinu velice tvrdý. Po domácím čtyřbrankovém kolotoči s Chelsea utrpěl slovenský mistr v Champions league porážku 0:3 na hřišti Spartaku Moskva. Kromě stopera ruského celku Marka Suchého se ze zisku tří bodů radovali i Petr Čech s Chelsea, Tomáš Rosický s Arsenalem a Tomáš Hübschmann se Šachtarem.

Fotbalisté Žiliny na Spartaku bojovali, ale na body to nestačilo

Fotbalisté Žiliny na Spartaku bojovali, ale na body to nestačilo | Zdroj: ČTK

Ruský tým měl celé utkání jasnou převahu a Žilinu za 90 minut nepustil k jediné střele. Dva góly Spartaku dal brazilský útočník Ari, třetí přidal jeho střídající krajan Ibson. V obraně vítězů odehrál celé utkání český stoper Marek Suchý, který si po utkání pochvaloval, že soupeřům na hřišti rozuměl.

00:00 / 00:00

Marek Suchý si po zápase liboval, že soupeři rozuměl

„Je to trošku zvláštní, když hrajete v Evropě a soupeři rozumíte. Čeština a slovenština, to je prakticky to samé, takže tam slyšíte 'pojďte, pojďte, jdeme'. V tom je to zajímavé. Důležité bylo, že jsme dali v první půli gól a pak jsme si zahráli fotbal, jaký jsme chtěli. Za takového stavu už si člověk druhou půli užívá," řekl Radiožurnálu Suchý.

To "žilinští Češi", kouč Pavel Hapal, Ondřej Šourek a Emil Rilke, už tak spokojení být nemohli.

Čech, Rosický i Hübschmann byli u výhry svých týmů

Chelsea s Petrem Čechem v brance rozhodla o zisku tří bodů už v prvním poločase, kdy se trefili Terry a Anelka z penalty. Ve druhé půli si pak anglický mistr náskok pohlídal.

O poznání těžší práci museli na hřišti Partizanu Bělehrad předvést fotbalisté Arsenalu, které na hřiště přivedl jako kapitán Tomáš Rosický. Hosté sice šli zásluhou Aršavina do vedení, Partizan ale ještě do poločasu vyrovnal díky proměněné penaltě Clea.

O vítězi prakticky rozhodl v 57. minutě Šammach, který utekl obraně domácích, Jovanovič ho ze zadu skosil, dostal červenou kartu a ještě se kopala penalta. Tu sice Aršavin neproměnil, ale Šamach se za několik okamažiků prosadil ze hry. Pojistku na 3:1 pak přidal v závěru zápasu Squillaci. Domácí dostali ještě jednu možnost pokutového kopu, Cleo ale tentokrát nedal.

Šachtar Doněck se na hřišti Bragy dlouho nemohl prosadit. Vysvobození přinesl až Luiz Adriano, který dvěma zásahy v 56. a 72. minutě zápas rozhodl. V nastavení pak přidal třetí gól ukrajinského celku Douglas Costa a potěšil tak nejen Tomáše Hübschmanna, který odehrál celý vítězný zápas.

Utkání základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:
Basilej - Bayern Mnichov 1:2 (1:0)
Branky: 18. Frei - 56. z pen. a 89. Schweinsteiger. Rozhodčí: Thompson (Skot.).
AS Řím - Kluž 2:1 (0:0)
Branky: 69. Mexés, 71. Borriello - 78. Rada. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).

Skupina F:
Chelsea - Olympique Marseille 2:0 (2:0)
Branky: 7. Terry, 28. Anelka z pen. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.).
Spartak Moskva - Žilina 3:0 (1:0)
Branky: 34. a 61. Ari, 89. Ibson. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

Skupina G:
Auxerre - Real Madrid 0:1 (0:0)
Branka: 81. Di María. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.).
Ajax Amsterodam - AC Milán 1:1 (1:1)
Branky: 23. Hamdáví - 37. Ibrahimovic. Rozhodčí: Brych (Něm.).

Skupina H:
Braga - Šachtar Doněck 0:3 (0:0)
Branky: 56. a 72. Luiz Adriano, 90.+2 Douglas Costa. Rozhodčí: Blom (Niz.).
Partizan Bělehrad - Arsenal 1:3 (1:1)
Branky: 33. Cléo z pen. - 15. Aršavin, 71. Šammach, 82. Squillaci. Rozhodčí: Stark (Něm.). ČK: 56. Jovanovič (Partizan).

Jaroslav Plašil, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít