LN: V korupčním skandálu údajně zapojeno vedení Olomouce

Představitel olomouckého fotbalového klubu Jaromír Gajda a trenérské duo Zdeněk Psotka a Martin Kotůlek jsou podle Lidových novin zapleteni do úplatkářské aféry mezi Olomoucí a Bohemians Praha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci SK Sigma Olomouc | Foto: www.sigmafotbal.cz

Tu rozpoutal letos v březnu tehdejší prezident fotbalového klubu Bohemians Praha Karel Kapr. Mělo jít o údajný úplatek ve výši 300 tisíc korun. Podle policejních vyšetřovatelů byla výše úplatku ze strany Olomouce vyšší.

„Je pravda, že původně se hovořilo o částce 300 000 korun, ale podle nových informací je částka ještě o 50 000 vyšší. Navíc může být do tohoto korupčního skandálu zapleteno více lidí z realizačního týmu a vedení klubu Olomouce,“ řekl pro odpolední Radiožurnál vedoucí sportovní redakce Lidových novin Ondřej Suchan.

A o čem nové důkazy zveřejněné policií ještě vypovídají? „Zejména o tom, co se dělo předtím, než byla domluvena schůzka mezi hráči, kde se dojednalo údajné korupční jednání. Mluví o tom, kdo mohl vědět o chystaném předání úplatku. Do případu jsou tak připojeny další osoby realizačního týmu a vedení olomouckého klubu,“ dodal Ondřej Suchan.

Vedení olomouckého klubu veškerá obvinění popírá a chystá se bránit všemi dostupnými prostředky.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme