Los EURA si pochvalují i soupeři české fotbalové reprezentace

Čeští fotbalisté už vědí, že si na evropském šampionátu ve skupině nezahrají ani s jedním z největších favoritů, los EURA jim určil soupeře sportovně přijatelné, ale nijak atraktivní, pořadatelské Polsko, Rusko a Řecko.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dějiště losu EURO 2012, palác Ukrajina

Dějiště losu EURO 2012, palác Ukrajina | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Když mistr Evropy z roku 2000 Francouz Zinedin Zidane vytáhl lísteček s názvem Česká republika, a přiřadil ho tím do skupiny A k pořadatelskému Polsku, kouč Michal Bílek se v hledišti usmíval. Když pak přibyli další dva soupeři Řecko a Rusko, manažer národního týmu Vladimír Šmicer si raději zakrýval tvář do dlaně.

„Byly i těžké skupiny, tuhle novináři tipovali jako celkem snadnou. Byl jsem rád, když nás vytáhli k tomu Polsku,“ přiznal Šmicer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Los EURA si pochvalují i soupeři české fotbalové reprezentace

„S losem musíme být spokojeni, ty další skupiny vypadají podstatně těžší,“ říkal přímo v paláci Ukrajina reprezentační kouč Michal Bílek. Jenže k tomu se sluší dodat - přesně to samé cítí konkurenti ve skupině A, která je atraktivitou i sportovní kvalitou zdaleka nejslabší.

Takže to v největším koncertním sále v Ukrajině připomínalo všeobecné slovanské veselí. Spokojeni jsou všichni, včetně Řeků, kteří také cítí šanci. A jak už bylo řečeno, když se čtyři radují, dva z nich budou o to smutnější, když teď cítí větší příležitost na postup.

„Je to hratelná skupina, asi jsme si nemohli přát lepší. O to ale ta očekávání budou větší. Přál jsem si dostat Poláky a Řeky nebo Chorvaty, to se vyplnilo. Pak jsem ještě chtěl Anglii, místo toho teda hrajeme s Ruskem,“ říká kouč Michal Bílek.

Na druhou stranu fanoušci a také fotbalisté mohou být spokojení, že nemusí cestovat nikam daleko. Všechny tři duely skupiny uvidí a odehrají v nejbližším možném městě, ve Vratislavi, v případě postupu do čtvrtfinále ve Varšavě nebo Gdaňsku, což jsou města stále mnohem dostupnější, než všechna ukrajinská.

„Pokud budeme bydlet ve Vratislavi, bude to jenom dobře,“ naznačuje kouč Michal Bílek, že není dobré říkat hop, dokud je laťka vysoko, takže raději hledat bydlení poblíž Vratislavi a pak případně déle cestovat na čtvrtfinálové utkání, které by bylo atraktivitou i silou soupeře nesrovnatelné s těmi úvodními.

Čtvrtfinálový protivník by byl totiž ošlehaný bitvami v nejsilnější možné skupině B, ve které jsou bez nadsázky tři velcí favorité šampionátu - Nizozemsko, Německo, Portugalsko a spolu s nimi kvalitou nijak výrazně zaostávající Dánsko.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme