Lvíčata na Španělsko nestačila, podlehla mu 0:2

Česká fotbalová reprezentace do 21 let prohrála ve svém dalším utkání na mistrovství Evropy v Dánsku se Španělskem 0:2. O obě branky v české síti se přitom postaral tentýž hráč, útočník Adrián.

Česká fotbalová '21' na předzápasovém tréninku před duelem se Španělskem

Česká fotbalová '21' na předzápasovém tréninku před duelem se Španělskem | Foto: Michal Jurman

Čeští reprezentanti byli na hřišti jednoznačně pasivnějším týmem. Za celé utkání si vytvořili pouze jednu vážnou brankovou příležitost, a to těsně před koncem prvního poločasu, když po Čelůstkově pasu zkusil překvapit španělského gólmana De Gea Pekhart.

V té době už ale španělský celek zaslouženě vedl 1:0. V šestadvacáté minutě zpracoval Matův pas Adrián a křižnou střelou otevřel skóre utkání. Tím ale aktivita českého soupeře neustala, právě naopak. Krátce po prvním gólu mohli Češi znovu inkasovat, před Thiagem se ale vytáhl český brankář Vacík.

Trenér Jakub Dovalil zkusil oživit umdlévající hru českého mužstva stažením Pekharta a na hřiště poslal dalšího útočníka Kozáka, jenomže ani to rozjetou španělskou lokomotivu nezbrzdilo.

V sedmačtyřicáté minutě utkání přidal druhý přesný zásah do Vacíkovy brány znovu Adrián, který si doslova pohrál s českou obranou a nekompromisně zakončil.

Český celek se ve zbytku utkání už na odpor nevzmohl. Na hřiště se přitom po celou dobu zápasu nedostal kapitán týmu a autor dvou branek z úvodního utkání proti Ukrajině Bořek Dočkal.

Jednadvacítka však má i navzdory dnešní prohře stále naději na postup do semifinále evropského šampionátu. Pokud Španělsko nezaváhá s Ukrajinou, bude jí v neděli stačit k postupu uhrát bod s Velkou Británií. Ta dnes remizovala s Ukrajinci 0:0. Trenér Jakub Dovalil se ale bude muset v neděli obejít bez vykartovaného záložníka Váchy.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít