Lvíčata vytáhnou do boje s arménským fotbalovým 'boomem'

Nejen fotbalisty českého A-týmu čeká v pátek jeden z nejdůležitějších zápasů poslední doby. Do kvalifikace o mistrovství Evropy, pouze s tím rozdílem, že bude pořádané až v roce 2013, zasáhne i reprezentace do 21 let. V Jerevanu se postaví domácí Arménii, tedy týmu, který, vedle Česka, jako jediný ještě ve 3. kvalifikační skupině neprohrál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Jakub Dovalil se motivuje svérázným způsobem | Foto: Michal Jurman

Svěřenci trenéra Jakuba Dovalila se na závěrečný duel v tomto kalendářním roce připravovali na soustředění ve Štiříně, kde došlo i na zkoušení konkrétních herních situací, které mohou utkání v Jerevanu rozhodnout.

„Měli jsme tady dobré zázemí, trénovali jsme v Kunicích, kde jsme se věnovali ještě nácviku přechodové fáze a standardním situacím. Zatím se nikdo nezranil, takže panuje spokojenost,“ prošel stav nominovaných hráčů s úsměvem na rtech trenér Dovalil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lvíčata vytáhnou do boje s arménským fotbalovým 'boomem'

S Arménií přitom jeho výběr hrál už v záři v Uherském Hradišti. Konečná remíza 1:1 ukázala sílu soupeře a zatím jediná bodová ztráta zároveň i zvýšila význam nadcházejícího výsledku na hostujícím hřišti.

„Jak to utkání dopadne, se dá říct, že je klíčové. Buď budeme mít vzájemný zápas lepší my nebo Arménie,“ je si český kouč vědom důležitosti jerevanského zápasu. Případný neúspěch ale předem odmítá, i proto že podle jeho slov jsou čeští hráči v mnohem lepší formě, než ve zmíněném zářijovém zápase se stejným soupeřem.

„Dneska se nacházíme v situaci, že nominovaní hráči vesměs hrají a střílí branky. A na začátku září se soutěže teprve rozjížděly, všichni nehráli a nebyli v takové pohodě. Nepříjemný bude určitě let a časový posun. S tím se budeme muset vyrovnat,“ naznačuje Dovalil mimo jiné i na fakt, že v Jerevanu má podle předpovědi počasí v pátek sněžit.

‘Hladoví‘ Arméni

Navíc zdejší fotbalové reprezentace už rozhodně nejsou takovými „nazdárky", jakými se mohli zdát třeba ještě před několika lety. Fotbal v Arménii totiž prožívá momentálně velký "boom". A vědom si toho je i Dovalil.

„Arménie je hladová země, protože na reprezentační úrovni nedosáhla velkého úspěchu. Takže o to je to horší. Hráči se chtějí ukázat, chtějí se předvést. Z tohohle pohledu je lepší hrát s Německem nebo Anglií,“ prohlásil Dovalil

Arménie své fotbalové kvality navíc dokazuje i v seniorské reprezentační kategorii. Účast v baráži o EURO 2012 ztratili hráči A týmu této zakavkazské republiky až poslední kvalifikační prohrou v Irsku 1:2 a své kvality například plně demonstrovali i na půdě našeho východního souseda.

Ze Žiliny si totiž v září odvezli vysokou kvalifikační výhru 4:0. Zmíněné utkání sledoval i trenér Dovalil, hlavně proto, že provázanost seniorské reprezentace s tou do 21let je v Arménii poměrně velká.

„Objevil se tam Jedigarjan, Malakjan hrál v Irsku. Takže jejich sestava bude nabitá. Myslím, že to bude kvalitní utkání,“ vyhlíží v Arménii Jakub Dovalil vše možné, jen ne klidný zápas. Utkání rozhodne o vedoucím týmu třetí kvalifikační skupiny a zároveň už napoví i mnohé vzhledem k celkovému úspěchu obou týmů v boji o účast na EURU 2013.

Mirko Vasić, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme