Lvíčata zvládla zápas s Ukrajinou i horko. Čekají na nominaci

Fotbalová reprezentace do 21 let má za sebou předposlední test na domácí mistrovství Evropy a zároveň poslední zápas předtím, než se dnes někteří hráči dovědí, že se nevešli do konečné nominace na turnaj. V dusném počasí Češi porazili Ukrajince 3:0.

Trenér Jakub Dovalil se motivuje svérázným způsobem

Trenér Jakub Dovalil se motivuje svérázným způsobem | Foto: Michal Jurman

„Je to jak ve skleníku, v tom se nehraje nikomu dobře. Je to celkem náročné, ale pokud se v podobném počasí bude hrát v Česku, bude to pro všechny stejné,“ postěžoval si kmenový hráč Chelsea Tomáš Kalas na nepříjemné počasí během přípravného zápasu s Ukrajinou.

Vítr a bouřka se spustily až těsně po odjezdu českého týmu zpátky na tréninkovou základnu do Kaprunu, během utkání si naopak čeští mladíci vyzkoušeli, jaké to bude, pokud je kromě soupeřů bude při pražských zápasech ve druhé polovině června trápit nesnesitelné vedro.

00:00 / 00:00

Přípravný zápas fotbalové jednadvacítky s Ukrajinou sledoval reportér ČRo Jan Kaliba

Stoper Kalas po poločase musel odevzdat kapitánskou pásku, v zahajovacím duelu EURA proti Dánům totiž kvůli trestu nemůže nastoupit, a tak trenér Jakub Dovalil testoval v prvním poločase zápasu s Ukrajinci záskok, plzeňsko-sparťanskou stoperskou dvojici Jan Baránek, Jakub Brabec.

„Museli jsme je trošku dořvat a trošku se to zlepšilo. Nastoupili Roman Polom i Ondra Petrák, který v bundesligovém Norimberku nastupoval také na postu stopera,“ počítá možná řešení Dovalil.

Ještě větší problémy bude mít s tím, aby byl jeho tým nebezpečný v útoku. Matěje Vydru Watford neuvolní, první zápas nesmí hrát Václav Kadlec, záložních variant je stále hodně a žádná ideální.

Jistou naději dává výkon nováčka v týmu, Jana Klimenta z Jihlavy, který se hned uvedl gólem a jako jeden ze čtyř hráčů českého týmu se mohl předvést v obou poločasech. To aby Jakubu Dovalilovi ukázal, jestli ho má dnes zařadit do konečné nominace.

Přátelské utkání s Ukrajinou mají Fotbalová lvíčata za sebou a dopadlo na výbornou, co říkáte?