Lyžařská Jizerská padesátka čeká i některé ligové fotbalisty

Víkend šampionů ovládli fotbalisté Slovanu Bratislava, kteří porazili ve finále nejvýznamnějšího halového turnaje v České republice Slavii 5:1. Dnešní akce ale ještě bude mít dohru. Nikoli u zeleného stolu, ale na bílé louce. Pár fotbalistů totiž vymění sálové kopačky za běžecké boty, popadne lyže, a vyrazí na start Jizerské padesátky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžkaři u horské chaty | Foto: Jan Rosenauer

Fotbalista libereckého Slovanu Miroslav Holeňák má výtečnou náladu, jeho tým sice skončil na tradičním halovém turnaji poslední, ale k radosti někdy stačí málo. Oproti původním plánům se totiž nezúčastní nedělního závodu na lyžích, a viditelně se mu při té představě ulevilo.„Mně se rapidně zlepšila nálada."

Přitom v původní nominaci Miroslav Holeňák jako velice slušný lyžař běžec figuroval. Jenže stačilo vyrazit do přírody, nasadit lyže, svézt se ve stopě a bylo vše jinak.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lyžařská Jizerská padesátka čeká i některé ligové fotbalisty

„Já jsem nejdřív dobrovolně přistoupil na to, že půjdu. Nikdo mě do toho nenutil, já jsem nejdřív říkal, že jo. Tak trošku to je ode mne takový jako, že jsme z toho vycouval. Ve čtvrtek jsem si to byli zkusit s klukama. A když jsme viděl, kolik mi ujeli, klasicky, bruslařsky bych si věřil, ale klasicky mi ujeli, tak jsem si říkal, tam budou třeba závodníci, já bych se jim tam pletl, ještě by mi tam nadávali někde. Tak jsem to vzdal. Dal jsem přednost fotbalu," říká Miroslav Holeňák.

Zkušený obránce Liberce je tedy nakonec rád, že může držet palce svým spoluhráčům ze Slovanu na dálku. Třeba Jiřímu Liškovi, který na rozdíl od Jana Nezmara a Tomáše Janů nevynechal sobotní halový turnaj.

„Já si myslím, že je příprava, že to by nemělo nikomu vadit. Hlavně jsem se na tenhle turnaj těšil, chtěl si ho zahrát. Takže když se mě trenéři ptali, jestli chci volno, tak jsem řekl, že ne, že si půjdu zahrát," říká Jiří Liška.

V nedělním závodě na 25 kilometrů klasicky v rámci Jizerské padesátky má Jiří Liška skromné cíle. „My jsme se hecovali, že to musíme hlavně dojet. Že to bude docela těžký závod, jestli bude padat sníh a bude takový mráz jako teď. Musíme to hlavně dojet."

Lyžařská rivalita fotbalistů

A dojet do cíle rychleji než fotbalisté Bohemians 1905 Martin Kotyza a Josef Jindřišek, kteří už před startem běžeckého závodu vedou 1:0. „Samozřejmě se musíme umístit před nimi," doufá Jiří Liška.

Oba zmínění fotbalisté Bohemians 1905 si totiž na rozdíl od těch libereckých zahráli na Víkendu šampionů o medaile. A pokud jde o Josefa Jindřiška, tam může být motivace dvojnásobná. Byl to právě on, kdo před více než dvěma roky ještě v dresu sousedního Jablonce z penalty přerušil dlouhou bezgólovou sérii tehdejšího brankáře Slovanu Marka Čecha.

„Co se týče ‚Librečáků', tak nějaká rivalita tam určitě bude. Pokud je uvidíme před sebou, poběžíme s Martinem Kotyzou společně, takže se jich třeba budeme chtít držet, nebo se oni budou držet nás. A když tak si to rozdáme v cílové rovince," obrací už pozornost k běžeckému závodu fotbalista Bohemians 1905 Josef Jindřišek.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme