Majitel Plzně Paclík chystá žalobu na fotbalové sudí Adámka s Býmou

Majitel fotbalového klubu Viktoria Plzeň Tomáš Paclík chystá trestní oznámení na rozhodčí Tomáše Adámka a Pavla Býmu, kteří tvrdí, že dostali úplatek za to, aby ve prospěch Viktorie ovlivnili jarní duel v Jablonci. Paclík to řekl v rozhovoru pro ČT 24. Podle něj je svědectví obou bývalých sudí nedůvěryhodné a chce je vyzvat, aby podstoupili výslech na detektoru lži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Majitel fotbalové Plzně a kandidát na předsedu FAČR Tomáš Paclík | Zdroj: ČTK

Připraven je prý ale podávat žaloby i na další osoby či subjekty, které bez důkazů obviní Plzeň z korupce. Adámek s Býmou jsou podle Paclíka nedůvěryhodní kvůli své minulosti, ve které údajně figuruje alkohol a hazard. Jejich dnešní mlčení na zasedání disciplinární komise FAČR ho nijak nepřekvapilo.

Paclík se domnívá, že by kauza mohla být organizována někým v pozadí. Sám si myslí, že by mohlo jít o šéfa Sparty Daniela Křetínského, ale nemá pro to prý potřebné důkazy. Hlavním záměrem podle něj je oslabit výkonnost Viktorie.

Paclík znovu rezolutně odmítl, že by Plzeň ovlivňovala své zápasy, a také spekulace, že by se na korupční kauze mohl podílet zaměstnanec Viktorie František Mysliveček, který byl podezřelý z korupce v roce 2005, kdy pracoval pro Liberec. Později však byl obvinění zproštěn.

Při svém příchodu do klubu prý Paclík zavedl systém kontroly či etický kodex, což mělo korupčnímu jednání co nejvíce zamezit. Teď se bude snažit, aby se celá kauza dořešila až do konce a došlo k očištění jména fotbalu.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme