Majitel Převýšova: slíbil jsem klukům na pivo, ale budu muset přidat

Fanoušci fotbalové Slavie musí mít za poslední rok hodně 'namoženou' nervovou soustavu. Jejich klub měl totiž výrazné finanční problémy a hrozil mu sestup z ligy, v nejhorším možná i krach. Tyto problémy už se zásluhou nových majitelů zřejmě vyřešily, teď ale přišla sportovní ostuda. Ve 3. kole Ondrášovka Cupu prohrála Slavia na hřišti divizního Převýšova až neuvěřitelně vysoko 0:3.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klub z malé vesnice u Chlumce nad Cidlinou tak slaví asi největší úspěch v historii. Hostem ranního interview je teď majitel fotbalového Převýšova Jiří Ryba. Dobrý den...

Co Vám řekl slávistický trenér, když jste si po zápase podávali ruce?

Já ho znám ještě z dob jeho působení na hřišti, ne že bych proti němu sám nastoupil, ale pamatuju si ho jako hráče a byl vždycky takový tichý. Bral to s rezervou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Ryba majitel fotbalového Převýšova v RI

Vypisoval jste nějaké prémie za postup?

Ano, řekl jsem jim, že když prohrají o méně jak dva góly, tak něco dostanou. Ovšem tak symbolicky na pivo, jenže situace se změnila, musel jsem ji teda sám změnit a zítra klukům v kabině povím, kolik dostanou za to vítězství. Samozřejmě proti Slavii jsou to drobotiny, ale je to tak!

Nechci hráčům nebo klubu z Převýšova sahat do peněženky, ale o jakou sumu se řádově jedná?

Nějaký tisíce to budou a všichni hráči dostanou stejně.

Pane Rybo, jak proběhly oslavy tohoto 'velkého' vítězství? Už Vás třeba přijal starosta a nabídl čestné občanství?

To už jsem dostal dřív, protože pocházím z Chlumce nad Cidlinou. Působil jsem už dřív v Hradci, ale pak mě místní požádali, jestli bych jim sem tam něco nepřispěl, tak jsem se tady toho klubu ujal a vytáhl ho ze 3. třídy do divize. Loni už jsem si říkal, že na to kašlu, ale potom co jsme přeletěli jako vítr za rok přes přebor. Nedalo mi to a v červnu jsem si řekl, že musím něco dělat, jinak bych tu už asi nebyl. Tak jsem přivedl 9 nových hráčů, kteří nehrají zadarmo, ale je to pro mě potěšení, že takovéhle věci dokážeme. To by mě předtím nenapadlo.

Jak se divizní klub Převýšov připravuje na takovéhle střetnutí. Brali jste to jen tak, že si zahrajete se Slavií pro radost nebo jste třeba sledovali na videu některé jejich zápasy.

Ne, Slavii na videu jsme nesledovali, ale nepodcenili jsme to. Bývalý prvoligový fotbalista a nyní náš trenér Bohuslav Pilný, který mimo jiné vyhrál Gambrinus ligu s Libercem, udělal tréninky i v pondělí a úterý. Trénovali jsme standardy a tak dále. Věřil jsem, že když neinkasujeme může se stát cokoliv, takže předem poražený jsem nebyl ani já, ani mužstvo potažmo trenér.

Kdy jste začal věřit, že vyhrajete?

Když už to bylo 2:0, tak jsem si pro sebe říkal, že by to mohlo vyjít.

Zápas jsem neviděl, ale co se za stavu 2:0 dělo? Zatáhli jste se a bránili výsledek?

Ne, ne, ne! Žádná obrana. Myslím, že to byl vyrovnaný zápas, ale naše koncovka byla daleko lepší, asi tak 1000krát. A když pan Jarolím střídal, zeptal jsem se ho: „Tak co umíte?“ a on mi odvětil slova, která tady ani nemohu říkat.

V osmifinále čeká Převýšov další prvoligový tým - Liberec. Jak se na něj připravíte?

Tak jak bychom měli! A myslím si, že s žádnou velikou dardou neodjedeme.

Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme