Majitele vstupenek na fotbalové EURO určí březnový los

Evropská fotbalová unie spustila v 9 hodin systém, přes který můžete až do 29. února žádat o vstupenky na zápasy fotbalového mistrovství Evropy. To se hraje příští rok v Polsku a na Ukrajině a českému fanouškovi se nabízí jedinečná možnost. Národní tým může spatřit v akci tak blízko za českou hranicí jako ještě nikdy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palác umění v Kyjevě - dějiště losování základních skupin ME 2012 | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

O vstupenky můžete žádat ode dneška do konce února přes internetové stránky Evropské fotbalové unue www.uefa.com.

"Není potřeba nikam spěchat a zahltit dnes server UEFA, protože každý, kdo se přihlásí ode dneška do 29. února, má stejnou šanci," řekl v Ranním interview Radiožurnálu ředitel komunikačního oddělení Fotbalové asociace České republiky Jaroslav Kolář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ranní interview Radiožurnálu s ředitelem komunikačního oddělení FAČR Jaroslavem Kolářem

O šťastných majitelích vstupenek na EURO se bude losovat v březnu. Podle Koláře by se nelosovalo jedině tehdy, pokud by kvóta pro české fanoušky nebyla vyčerpaná. A to vzhledem k dějišti zápasů českého týmu nehrozí. Národní tým bude hrát své zápasy ve Vratislavi a zájemců bude tolik, že kvótu několikrát překročí. V loterii se tedy bude hrát o necelé čtyři tisíce lístků.

Kvóta je stejná pro všechny účastnické země - 16 procent z kapacity stadionu. Pro potřeby asociací dostane každá země tři tisíce vstupenek, které půjdou podle Jaroslava Koláře na protokol a pro sponzory. Zbylé lístky jdou do předprodeje na internetové stránce uefa.com.

Lístek 14 dní před začátkem ME

"Fyzicky se lístek k jeho majiteli dostane až asi dva týdny před začátkem mistrovství Evropy. UEFA ho nejprve vyzve, aby vstupenku zaplatil, po zaplacení dostane potvrzení, že je majitelem lístku a samotná vstupenka mu přijde na jeho adresu čtrnáct dní před zahájením turnaje," vysvětluje Jaroslav Kolář, podle kterého může jeden člověk žádat maximálně o čtyři vstupenky. Navíc musí prokázat, že je občanem České republiky nebo má v Česku trvalé bydliště.

"Je třeba také v tomto termínu žádat o vstupenky i na čtvrtfinále, semifinále a finále. Potom už by si je nikdo z fanoušků nemohl objednat," upozorňuje Kolář.

"Vstupenky na vyřazovací část turnaje řeší UEFA tak, že spolu s lístkem dostanou lidé voucher, který zaplatí dopředu. Pokud by tým nepostoupil, UEFA mu proti voucheru vrátí peníze. Neznamená to, že by majitel voucheru mohl jít na třeba na jiné čtvrtfinále, pokud tam nebudou naši. Ve chvíli, kdy naši vypadnou, voucher ztrácí platnost. Pokud postoupí, vymění si fanoušek voucher přímo na místě za vstupenku," vysvětluje postup ředitel komunikačního oddělení fotbalové asociace Jaroslav Kolář.

Lístky i přes fotbalisty nebo burzu

Další vstupenky se dají získat ještě u dvou českých cestovních kanceláří, které od UEFA dostanou na každý zápas Čechů ve skupině po dvou stech vstupenkách. Hodit se může také známost s některým z reprezentantů, kteří mají na určitý počet lístků nárok, a totéž platí pro firmy, které jsou obchodními partnery fotbalové asociace.

Poslední možností je zřídit si na stránkách uefa.com obecný účet bez ohledu na zemi původu a čekat, jestli někdo z majitelů vstupenky nevrátí. Na téhle internetové burze se dá přijít i k velmi zajímavým lístkům na zápasy bez české účasti.

Jan Pokorný, Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme