Malí Kladeňáci překvapili na velkém turnaji fotbalových přípravek 3. místem

Už 29 let se v Lomnici nad Popelkou pořádá mezinárodní turnaj nejlepších fotbalových přípravek. Středočeský tým se dosud nikdy nedokázal prosadit na stupně vítězů. Tuto statistiku porušil až letos tým SK Kladno U11.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Kladna do 11 let se v Lomnici nad Popelkou probojovali až na třetí místo | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

„Jedná se o jeden z největších úspěchů v tomto fotbalovém roce. Výsledek na tomto turnaji byl dosažen po kvalitních výkonech. Tým velice dobře reprezentoval tým, město Kladno i celý náš region,“ říká pyšně trenér Petr Němec.

Po dvoudenní dřině si parta malých Kladeňáků šla pro medaile. Dokázali se prosadit v konkurenci přípravek prvoligových týmů Sparty, Slovanu Liberec, Baníku Ostrava, Baumitu Jablonec, Viktorie Plzeň, slovenského Sence. První mě místa obsadila družstva Sparty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Turnaj v Lomnici nad Popelkou sledoval i otec jednoho z fotbalistů a reportér ČRo Petr Kadeřábek

„Koukal jsem a byl jsem mile překvapený. Škoda že Lomnice nebyla trošku výš, ale berou to tu sportovně. Každý si to tu užil a vyšlo počasí, to je super,“ překvapil úspěch Kladna patrona turnaje a místního rodáka, skokana na lyžích Romana Koudelku.

Už tolik překvapení ze svého úspěch nebyli samotní hráči. Takový Jakub Ševce, který si došel pro cenu pro nejlepšího brankáře turnaje, měl naprosto jasno: „My jsme ve všem nejlepší.“

Jedenáctiletí Kladeňáci mají ve svém středu dívku. Nicola Nedvědová patří mezi nejlepší a je vidět, že ji fotbal s klukama ohromně baví. „Mám tu dobré kamarády. Myslela jsem si, že mě nevezmou, když jsem holka, ale vzali mě úplně v pohodě,“ těší mladou fotbalistku.

V historii turnaje je to už šestá účast Kladna, ale až tento ročník se dokázali prosadit mezi elitu. Středočeši v boji o třetí místo porazili Duklu. „Máme dobrého trenéra,“ pochválil muže na střídačce nejlepší střelec týmu Matěj Pliml.

Úspěch malých fotbalistů podtrhuje i fakt, že turnaj byl poprvé zařazen do seriálu Sportuj s námi České unie sportu.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme