Malura zavedl v Baníku dvoufázové tréninky a zlepšoval obranu

Za jeden týden života člověk dokáže stihnout hodně věcí. Jeden týden na nápravu snad nejhorší fotbalové obrany v současné Gambrinus lize, to je ovšem pro každého kouče příliš málo. I proto ze slov Pavla Malury, před jeho sobotní premiérou na lavičce Baníku Ostrava, cítíte nejvíce pokoru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Malura nový kouč Ostravy | Zdroj: ČTK

Pavel Malura začal hráčům ordinovat svou léčbu okamžitě po nástupu do funkce. A tak se na Bazalech trénuje v současné době dvoufázově. Což je věc, kterou hráči znali za působení trenéra Marka jen z přípravného období mezi sezónami anebo ze zimní přestávky.

„Dvoufázových tréninků bude víc, ale nemyslím si, že by to byl můj specifický rukopis, obvykle tomu tak bývá. Je to součástí filozofie trenéra a té já se držím. Bude to tak pokračovat,“ popisuje novopečený šéf lavičky Ostravy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Změny v Baníku před ligovém utkání v Olomouci

Dále si současný kouč Baníku udělal analýzu inkasovaných branek, které stály jeho předchůdce místo. A radostné zjištění to nebylo. Z analýzy totiž vyplynulo, že Pavla Maluru čeká s obranou mužstva ještě víc práce, než možná sám předpokládal.

„Je to smutný příběh. Z videozáznamů jsem zjistil, že inkasované góly neměly společného jmenovatele. Dá se říci, že bude třeba trpělivě čekat, až si obrana sedne, přece jen je to nové a mladé mužstvo, ale samozřejmě existuje spousta cvičení pro urychlení,“ nabízí svůj recept Malura.

A sedat si má co. Vždyť stoperská dvojice Pavel Dreksa a Jozef Adámik spolu odehrála teprve tři poločasy. Oba obránci jsou navíc v Baníku po svých letních příchodech nováčky. I proto směrem k sobotnímu duelu v Olomouci z úst trenéra zní hlavně slova o poctivosti a zodpovědnosti.

Pracujeme na souhře

„Pracovali jsme na zjednodušení hry, aby hráči nemuseli tak dlouho přemýšlet a řídit se striktně složitých taktických pokynů. Uvidíme, jestli se to v zápase projeví pozitivně nebo negativně. Dali jsme si jednoduchou šablonu jak hrát. Teď se ukáže, zda to hráči za týden vstřebali dobře,“ uzavírá Pavel Malura před svým druhým trenérským vstupem na prvoligovou scénu.

Před lety už totiž koučoval Slovácko. A jistou paralelu vidí teď i v Ostravě.

„Taky jsme měli problémy a bohužel nakonec sestoupili, ale kluci se dokázali po každé prohře zvednout a podat znovu výkon na hranici možností a v to věřím i teď, tady v Baníku,“ dodává Malura.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme